Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Acer Predator monitoron a...

Acer Predator monitoron a képfrissítést mutató jelzés játék közben ugrálhat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Biztos elég amatőr a kérdésem, de elég kezdő vagyok ilyen témában. Tehát láttam működés közben egy Acer Predator Z35P monitort, ami "action" módban futtatott egy játékot. Abban a módban a monitor bal felső sarkában alapból volt egy sárga "100"-as szám (ha jól tudom az a monitor maximális frissítése Hz-ben), ami egy játékot elindítva mutatott mindenféle értéket 5 és 100 között. A játékban én sehol sem láttam akadást még az 5-ös értéknél sem, de gondolom a képfrissítés és a frame rate nem ugyanaz. A kérdésem arra vonatkozna, hogy akkor az normális volt, hogy a frissítési érték folyamatosan ugrált vagy annak fixen 100-on kellett volna végig maradnia? G-sync-es monitor, bár nem tudom ez számít e a kérdésem szempontjából...


2019. okt. 2. 21:37
 1/3 A kérdező kommentje:
* javítanék: a jobb felső sarokban volt a jelzés.
2019. okt. 2. 21:38
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Mivel G-sync-es a monitor,pont az a lényege,hogy a videokártya FPS számának megfelelően állítja be a frissítési frequenciát. Ezért nem látszik akadás a játékban,mert a monitor frissítése és a vga fps száma szinkronban mozog.

Ez a lényege a g-sync és freesync technológiának.

2019. okt. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Értem. Nekem is volt ilyen sejtésem, de nem voltam benne biztos, ezért akartam meggyőződni, hogy amit láttam, az úgy volt jó. :-) Köszi!
2019. okt. 3. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!