Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Régi DVD író elronthatja az...

Régi DVD író elronthatja az új számítógépet?

Figyelt kérdés
Most rakattam össze egy teljesen új gépet és van egy régi Pioneer SATA DVD íróm amit beletennék, de azt hallottam, hogy új gépnél érdemes teljesen tiszta lapról indulni, hogy minden alkatrész új legyen. Nem árthatok a gépnek egy ilyen régi cuccal ha rákötöm?

2019. okt. 3. 20:53
 1/8 A kérdező kommentje:
Amúgy a DVD írónak van olyan hibája, hogy nem csukódik be a tálcája csak ha kézzel rásegítek kicsit. Nem lehet, hogy zárlatos vagy ilyesmi?
2019. okt. 3. 20:57
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól, mert valami "régi", még nem lesz hibás.

Valóban van egy ilyen elv, hogy új gép építésénél célszerű mindenből újat venni, de nem azért, mert a régiekkel feltétlenül baj lenne. Sokkal inkább azért, mert így biztosítható, hogy egyik részegység sem lesz elavult. Meg ugye ami használt, annál fennáll a veszély, hogy hibásan fog működni, ha azzal előzőleg nem bántak túl kíméletesen, vagy ha egyszerűen már túlságosan amortizálódott.

Kárt viszont nem fognak okozni. Ilyen szempontból egyedül a tápegységekkel kell vigyázni. De egy optikai meghajtónál? Még ha el is romlott, akkor sem fogja kinyírni a gép többi részét.

2019. okt. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"nem csukódik be a tálcája "

Ez nem zárlat lesz. Valamelyik mechanikus alkatrész vagy törött, vagy elkoszolódott, stb.

2019. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem zárlatos. Kikopott, vagy besűrűsödött a kenőzsír.


Egyébként viszont egy rossz DVD nem valószínű hogy megsértené a gépet, pláne hogy SATA-s.

IDE-snél is csak kicsit volt nagyobb az esélye.


Viszont meghibásodhat úgy, hogy géphibának tűnik!

Volt, hogy fél napig xoptam egy géppel, és már ott tartottam hogy földhöz vágom az egészet, mert ilyen a "mesében sincs".

Külön-külön minden működött, (a DVD-t csak kinyitottam és becsuktam!) de összerakva be sem kapcsolt!

A végén már nem láttam az idegtől, és a sokadik összerakásnál kifelejtettem a DVD IDE kábelét!


Teli erőből vágtam födhöz a kis xarházit!

2019. okt. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk eleve tök fölösleges DVD egy mai gépbe.
2019. okt. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Akkor nyugodt szívvel beletehetem?


#5 Én rengeteget használok mai napig. Sok cuccom van amihez még kellenek lemezek. Éves szinten úgy 100-200 CD-DVD lemezt kiirkálok.:))

2019. okt. 3. 21:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Pff, tiszta 90-es évek.
2019. okt. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak úgy teheti tönkre ha pl szereléskor a DVD írót beleejted a procifoglalatba.. ;)


De én helyedben egy amúgyis hibás írót már nem szerelnék be, inkább vennék egy USB-s külső írót..

2019. okt. 4. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!