Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nem érzékelem a 60hz es 144hz...

Nem érzékelem a 60hz es 144hz kozti kulonbseget?

Figyelt kérdés

Vettem egy Asusvg248qz monitort es nem erzem azt a nagy attorest hogy 60rol 144hzre valtottam. Olvastam azt is hogy ez a tipusu monitor amig vettem ez egy fake 144hz-es monitor. Valaki aki ert hozza tud segiteni?

Ui: DVI kabellel csatlakoztattam es Videokartyan es a beallitasokba is beallitottam a 144hzet. Letezne h a monitor rossz minosegu?


2019. okt. 5. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Azért nem érzékeled, mert nem lehet érzékelni.

Az emberi szem 50-60 Hz fölött már nem tud különbséget tenni, de igazából már 30 Hz fölött is nehéz. Kivéve CRT monitorokon, de ott is csak azért, mert az egész kép "vibrál" az adott frekin. Magát a vibrálást olyan 60-90 Hz-ig lehet érzékelni, de a kép változását 50 fölött már nem. Ezért van alapértelmezésben minden monitor 60 Hz-re állítva.

2019. okt. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
A kábel is lehet ludas, meg a játék se biztos, hogy renderel 144 képkockát másodpercenként. Ahhoz brutális teljesítmény kell, főleg 4K felbontáson, de a Full HD is izzasztó.
2019. okt. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60hz feletti sebességet nem lehet DVI vel "átvinni" vagy sima HDMI vel sem. Csak HDMI 2.0 val vagy inkább Display Portal.
2019. okt. 5. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Esetleg, Dual-Link-es DVI-D kábelt vegyél, a Single-Link-es nem jó:

[link]


A videokártyád leírását is nézd meg, mert sok modellnél ha 2db DVI csatlakozó van, abból csak az egyik tudja a Dual-Link-et a másik pedig Single-Link-et.

De sokkal jobban ajánlom a Display Portot.

2019. okt. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Csak DVI-D-vel köthette össze, DVI-I-vel nehezen.

Egyébként valóban, redditen is van egy felkapott thread miszerint fake, és ők sem látják a különbséget.

Ha fiatalabb vagy, mint 30-40, akkor garantáltan kellene látnod a különbséget, akár szimpla rendszerböngészésnél, bárhol.

2019. okt. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első pedig szimplán tudatlan, és még mindig a 70-es évekbeli mítoszokban hisz, amikor már millió egy helyen bizonyítva lett, hogy nem így van.

Arról nem is beszélve, hogy LÁTOM a különbséget, akár 60-75Hz, akár 120-144Hz között is, teszteltem többször is.

2019. okt. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Display port kábel a megoldás, szerintem.


[link]

2019. okt. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták DVI nem tud 144HZ-et még 1080p-n se hiszen a dual linkes is csak 1440p 60 at tud max én úgy tudom. A másik, hogy lehet a rendszered sem tud mindenhol stabil 144 körüli FPS-t kisajtolni (mondjuk CS GO ban tudnia kell) a harmadik , hogy vannak játékok amik 60 vagy 100 FPS re vannak maximalizálva na meg az hogy FPS-ken kívül annyira nem szembeötlő a 144hz tényleg
2019. okt. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!