Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sapphire RX 5700 XT Pulse...

Sapphire RX 5700 XT Pulse vagy más custom cooler, gyártó?

Figyelt kérdés

Szeretném lecserélni az 5 éves, R9 290X-emet (Asus DC II OC), és nagyon szemezgetek az RX 5700 XT-vel. Amint látom, az AMD kezdi megint felhozni magát, pedig pár hónapja még simán Nvidiát vettem volna.


Szerintetek a Sapphire-től a Pulse kiadású kari ~150k Ft-ért elegendő lenne, vagy esetleg válasszak másik gyártótól, másik hűtőset?


Eredetileg max. 150 ezerig keresgélek kártyát.


Nézegettem még az MSI Gaming X kiadást, jövő héten jelenik meg, de francia és német Amazonon ~192k Ft, annyit nem feltétlen szeretnék kiadni rá, hiába láttam nagyon jó teszteket róla, mivel valamennyi RTX 2080 szintjén van.


Milyen RX 5700 XT-t javasolnátok?


A válaszokat előre is köszi.



2019. okt. 13. 16:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég minimális az eltérés megfelelő szellőzés mellett két XT között. Egyes tesztelők már csak a hőmérsékletet meg zajszintet teszteli rajtuk. A pulse ár/érték arányban elég jó, 190-200K körül már 2070 supert néznék.
2019. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

5700XT 2070 szintet hozza, 2070Super\2080 gyorsabbak. Persze össze lehet hasonlítani egy combos hűtésű, szarrá húzott GPU t pl egy gagyi Asus turbo val, csak épp mi értelme, amikor meg ugyanannyiba kerülnek hülyeség lenne egy olyan kártyát venni ami csak komoly tuninggal hozza ugyanazt a szintet ami a másiknak gond nélkül megy(~komoly tuningnál a hatékonyság megy a kukába, sokkal nagyobb fogyasztással sokkal több hőt termel, a hő meg kinyír minden elketronikát).

A pulse teljesen rendben van, nem a legjobb de nincs vele semmi gond, többet nem adnék ma 5700XT ért, 150 is nagyon a határon mozog. AMD ből érdemes Sapphire, XFX, Powercolor kártyákat nézni, ezekkel nem tudsz mellélőni, Asus\Giga\MSI support sokkal rosszabb, és általában a kártyák minősége sem hozza az előbbiek szintjét(a gyári órajel egy dolog, de ha bármi gond van vele pl a sapphire(vagy nvidia oldalon evga)próbál a kedvedben járni ahogy tud, míg pl egy msi/asus doboz nélkül küldi vissza a cuccodat, sok esetben úgy hogy nem tesztelik le normálisan és vagy ugyanazzal, vagy egy teljesen új problémával küldik vissza, rengeteg rémtörténetet lehet olvasni ezekről a gyártókról).

2019. okt. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!


Úgy döntöttem, hogy egy RX 5700-at (nem XT-t) fogok venni, Sapphire Pulse modellt. 1080p-re bőven elég lesz még pár évre.

2019. okt. 13. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!