Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Eladom a HDD-t. Mivel tudok...

Eladom a HDD-t. Mivel tudok mindent véglegesen leformázni?

Figyelt kérdés
Az egész rendszert törölni stb, biztonságosan, hogy véletlenül se lehessen adatot visszanyerni.

2019. okt. 15. 10:34
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Értem, régen, amikor használtam, még nem lehetett választani, hanem mindent felülírt és erre a kezdőképernyőn fel is hívta a figyelmet, hogy mindent, amit a kernel betöltött moduljain keresztül érzékelni tud (minden IDE-SATA vezérlő) csatlakoztatott merevlemezein végigmegy az írás.

Azóta akkor továbbfejlesztették. :-)

2019. okt. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
HD Sentinelnél ilyen gond nincs, rendszermeghajtót eleve nem támad le, többinél kétszeres megerősítő figyelmeztetést ad, illetve azonosít is.
2019. okt. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#12

>> full (lassú) format, az mindent töröl visszaállíthatatlanul.

> Simán vissza lehet állítani róla az adatokat


Win7-8-10 már felülírásal formáz, így visszaállíthatatlan, XP még nem.

2019. okt. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
A 13-as a 10-esnek ment nem a 12-esnek.
2019. okt. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Shaddark ***** válasza:

"Win7-8-10 már felülírásal formáz, így visszaállíthatatlan, XP még nem."


Ez érdekes, tudnál róla linket küldeni, hol írják ezt le konkrétan?


Csak mert én 10+ db. win8/10 által formázott hdd-ről hoztam már vissza minden adatot...

EaseUS Data Recovery Wizard-al.

2019. okt. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
57%

#15

A gyors formázás elől vedd ki a pipát legközelebb.. ;)

2019. okt. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#15:

"The behavior of the format command changed in Windows Vista and later Windows versions. By default in Windows Vista and later versions, the format command writes zeros to the whole disk when a full format is performed. In Windows XP and earlier versions of Windows, the format command does not write zeros to the whole disk when a full format is performed."

Forrás: Microsoft - Change in the behavior of the format command in Windows Vista and later versions ( [link] )

2019. okt. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

#16: A gyorsformázás csak annyit tesz, hogy törli az állományok indexelését végző táblát (FAT, MFT), de nem végez szektorról-szektorra történő ellenőrzést.


Ahhoz, hogy szektorról-szektorra felülírd a merevlemezt, a format parancs /p kapcsolójára lesz szükséged (vagy az előbb említett szoftverekre).


Bővebben:

[link]

2019. okt. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%

Megismétlem: full (lassú) format mindent töröl visszaállíthatatlanul.


(függetlenül attól hogy gui-ból vagy parancssorból indítod)

2019. okt. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Akkor én is megerősíteném. WIN7 óta elég egy normál formázás. Ez nullákkal írja felül a teljes lemezfelületet. Ha ebből valaki visszaállít bármit az igen sokat tudhat. Ehhez a Kürt Kft kéne, úgy hogy a normál formázás bőven elég a személyes adataid visszaállíthatatlan törléséhez.
2019. okt. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!