Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az előbb véletlenül leformázta...

Az előbb véletlenül leformáztam a parancssoron belül a partíciómat (másikat akartam leformázni). Hogyan tudnám visszaállítani? SOS Fontos adatok vannak rajta.

Figyelt kérdés

2018. okt. 16. 22:50
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Ha formáztad, és 100% hogy nem csak sima törlés volt, akkor adatmentő vissza tudja hozni még.

Ha viszont SSD-d van, na akkor hidegvizet ihatsz az adataidra...

2018. okt. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Nem SSD szerencsére, viszont közel 2TB adatról lenne szó... elég sokkos állapotban vagyok, nyugtass meg, hogy simán vissza lehet állítani...
2018. okt. 16. 23:00
 3/31 anonim ***** válasza:

A natúr formázásnál nem téma a dolog, csak arra ügyelj nagyon, hogy ne nagyon írd felül új adatokkal a merevlemezt.

Az adatmentésnek két formája van, a finom módszer, és a "durva" módszer.

Az előbbit hibátlan vagy alig hibás merevlemezeknél használják, nem is kerül túl sokba, de a sikerességi rátája kisebb (lemezhiba esetén például). A "durva" módszer a portalanított kamrás, HAZMAT ruhába öltözős, amikor fizikálisan szétszedik a merevlemezt, és szó szerint kézzel mentik róla, ami menthető. Ez sikeresebb szokott lenni, de bődületes összegekbe kerül. Szerintem neked csak az elsőre lesz szükséged.

SSD-ről meg képtelenség bármit is visszaállítani, soha ne kövesd el azt a hibát, hogy csak SSD-t rakatsz a gépedbe.

2018. okt. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Az én HDD-m szerintem nem hibás, illetve a HDD Sentinel is 100%-osnak mondja. Mennyibe kerülne ez az adatmentés? Nincs esetleg valami program, ami vissza tudja állítani (mint pl. sima fájlok esetében a Recuva)?
2018. okt. 16. 23:10
 5/31 anonim ***** válasza:

Nos, lehet éppen programokkal próbálkozni - én nem ismerek ilyet, nincs is szükségem rá, 2 HDD-m van, és minden hónapban csinálok vészmentést - deeeeeeee a legtöbb próbaverziós szarság, no meg aztán érteni is kell ám hozzájuk.


Nekem egy 500 gigás vinyóm volt, ami meghibásodott anno, és erősen kétesélyes volt, hogy finom módszerrel sikerül-e visszahozni az adatokat róla az élők földjére, de megoldották! 500 giga adat volt 12 ezer, ha 2 terányi adat tűnt el, akkor olyan 30 ezret saccolok.

A cég egy kelenföldi cég volt, elég jellegtelen kis telephellyel, de igen jól dolgoztak. Ha minden kötél szakad, én őket javasolnám (a káefté nevét elfelejtettem, de ha kelenföldi a telephelye, akkor megtaláltad őket).

2018. okt. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Na, mostantól tuti backupolok mindent... remélem, hogy sikerül visszahozni az adataimat, és minél olcsóbban. Köszönöm a válaszokat, kicsit nyugodtabb vagyok...
2018. okt. 16. 23:19
 7/31 anonim ***** válasza:

Na, megleltem a céget! Apostol Informatika Kft. Ők lesznek a te embereid! Csak javasolni tudom őket, tényleg csodát műveltek a szarráment WD winchesteremmel (ami 3 évet se futott még, és 50%-ban raktárnak volt használva, tehát egy ipari hulladékot sikerült vásárolnom). 1-2 hétbe beletelik a dolog, nyilván leterheltségtől függően, de megoldják, pláne, ha makkegészséges a HDD-d.

És legközelebb: biztonsági másolat, biztonsági másolat! Ha kell, végy egy másik HDD-t, olcsóbb, mint elveszett adatokat mentetni!

2018. okt. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséged! Tényleg bevásárolok most már HDD-kből... meg az is borzasztó, hogy egy gombnyomással mekkora galibát lehet okozni...
2018. okt. 16. 23:29
 9/31 anonim ***** válasza:
Recuva nevű programot próbáld ki. Van ingyenes verziója és deep scan módban rengeteg adatot vissza tud hozni
2018. okt. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Igen, csak eltűnt a partíció is, a Recuvánál meg az első lépés az, hogy válasszam ki a partíciót, amelyről vissza szeretném állítani a fájlokat... de én nem csak fájlokat szeretnék visszaállítani, hanem magát partíciót a rajta lévő adatokkal.
2018. okt. 17. 09:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!