Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyit lehet egy iPhone-on...

Mennyit lehet egy iPhone-on egy év alatt bukni?

Figyelt kérdés
Egy régi iPhone-om van és már lecserélném. Sokan mondták hogy a 2020-ast éri meg majd megvenni, de már nagyon szenvedek a mostani iPhone 6-osommal és megvenném ezt az új iPhone 11 pro max-ot. Kérdésem hogy ha jövőre el akarom adni hogy vegyek egy 2020-as iPhone-t. Valószínüleg mennyit fog érni? Tud valaki erre válaszolni? Persze akkor vigyázni kell rá, tok, fólia, tudom... Köszi szépen előre a válaszokat

2019. okt. 15. 11:51
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Pár dologtól függ az ár:

- Mekkora a belső tárhely?

- Milyen a külsejének, és az akkujának az állapota?

- Hálózatfüggő-e?

- Mi van esetleg pluszban hozzá?

stb.


Nézegesd a használt árakat és látni fogod mennyit esnek hosszabb idő alatt pl.:

[link]

2019. okt. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A csúcsmodelleken egy 100-ast biztosan legalább. Ha jön egy új, nagyon kevesen fognak egy 400-500e-es telefonon mondjuk csak 50 ezret megspórolni úgy, hogy zsákbamacskát vegyenek használtan. Legalább egy ÁFÁ-nyi előny, ami alatt már ezen egyáltalán érdemes gondolkodni.
2019. okt. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2020-ast éri meg megvenni? ráadásul iphoneból?


hibásan fogalmaztál, mert egyiket sem éri meg anyagilag megvenni, mivel óriási bukás van rajta, különösképpen ezen a márkán... ha azt akarod, hogy megérje, akkor rakd a pénzed állampapírba, az megéri


de kíváncsi lettem, na mit fog tudni a jövő évi iphone?


egyébként elárulom neked, tapasztalatból mondom, hogy amilyen áron el tudod most adni a 6-osodat, (30-45ezerért) ezon az áron tudásban, minőségben top androidos kínai márkájú telefonokat kapni...

például a most megjelent cubot x20 pro...


nekem elephone p8max-om van, 30 ezerért vettem 2 éve egy akció keretében... szinte 100%, hogy kenterbe veri az iphone 6osodat, sebességben, minőségben is ottvan, egyedül a kamerában maradtak el a top telefonoktól... mára már ezt a hátrányukon is nagyon komolyat szűkítettek, már megkötelítik a top telefonokat kamerában, de igazából az én elephonom kamerája is elég jó minőséget készít, én kifejezetten meg vagyok elgégedve vele átlagfelhasználásra



ez a márka 4-5 kilójért csak akkor jöhet szóba, ha nagyon villogni akarsz a haverok előtt, másra alkalmatlan ->bizonyos típusú haverok előtt


-én speciel kicsit lenézem azt az embert, kicsit sajnálom már azt, akinek ilyen márkája van, mivel azt gondolom, a pénzéért egy hatalmas lehúzást kap, illetve fel akar vágni, ami miatt hülyegyereknek is tartom... ez nem az a prémium márka, amit egy menő üzletember használ, inkább vagizós hülyegyerekek márkája, főleg amióta 0 ft-ért is ki lehet hozni ezeket a lehúzásokat



kíváncsi vagyok a véleményetekre, ezért írtam ennyit

2019. okt. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

„nekem elephone p8max-om van, 30 ezerért vettem 2 éve egy akció keretében... szinte 100%, hogy kenterbe veri az iphone 6osodat,”


Nem túl elegáns egy 2 éves készüléket egy 6 évessel összemérni :-) Úgy sokkal érdekesebb lenne, hogy mi marad a p8max-ból 4 év múlva, mennyire lesz még használható, kapott-e megfelelő frissítéseket, stb, ne felejtsük, hogy a 6-os négy iOS főverziót élt túl, az iOS13-at azonban már nem kapta meg. A P8max viszont az Android 10-es frissítést biztosan nem kapja meg, lehet szaladgálni ki tudja mit tartalmazó custom ROM-okért, vagy venni 2 évente 30-40 ezres telefont. Ezzel anyagilag kb. ott vagy, mintha egyszer vennél tovább működőt, csak 3-4x annyi szemetet termeltettél. Tudom, ez sokaknál nem számít, nekem pl. sokat.


„kamerája is elég jó minőséget készít, én kifejezetten meg vagyok elgégedve vele átlagfelhasználásra”


Te igen, van aki meg a szupertelefonok kameráiba is beleveri a csúfot. Ez rettenetesen szubjektív, tudom, hogy az újabb telefonok mit tudnak, ettől függetlenül én sem fogom a sajátomat csak ezért kicserélni (nem tartozik a munkámhoz a mobilfotózás).


„ez a márka 4-5 kilójért csak akkor jöhet szóba, ha nagyon villogni akarsz a haverok előtt, másra alkalmatlan ->bizonyos típusú haverok előtt”


Nem, ez a márka sok másra is jó annak, aki tudja és akarja is használni. Neked nyilván nincsen rá semmi szükséged, én meg bosszankodnék a hülyeségei miatt. Hülyeség alatt most azt értem, ami nekem nem áll kézre, és nem, semmi kedvem megszokni, mert nekem erre nincs időm. Pl. ha nem csak telefonálásra, meg játékra használod, hanem pl. fizetésre, banki alkalmazásokra is, nem gondolom, hogy ezt egy alsó kategóriás kínai telefonnal is meg merném lépni. Bizonyos munkahelyeken ilyen készülékeket be sem vihetsz magaddal.


„-én speciel kicsit lenézem azt az embert, kicsit sajnálom már azt, akinek ilyen márkája van, mivel azt gondolom, a pénzéért egy hatalmas lehúzást kap,”


Ez a Te szegénységi bizonyítványod. Ha Te ilyen dogokból tudsz megítélni embereket, akkor én meg leginkább sajnálni tudlak ezért. De mivel életben vagy, így is lehet élni biztosan, azért javasolnám az értékrendben a szintlépést.


„ez nem az a prémium márka, amit egy menő üzletember használ, inkább”


Hát, de. Többek között.


„0 ft-ért is ki lehet hozni ezeket a lehúzásokat”


De azt ugye tudod, hogy az _nagyon_ nem 0 Ft a végén :-)

2019. okt. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

köszönöm a válaszodat

olyan szempontból van értelme összehasonlítani őket, hogy még mindig jobban jár ár teljesítményben egy 2 éves kínai telefonnal, mint egy 6 éves iphone-al... Árban van értelme hasonlítani őket, mivel mindkettő ma is használatos mobiltelefon

Valamint én 2-3 évente lecserélem a telefonomat, még nem érzem szükségét, de szeretem az újra cserélni...

A régi kínai telefonjaim is megvannak még, működnek, csak a kamerájuk volt még gyengébb, illetve ram, proci stb. miatt már elavultnak számítanak, illetve kikopott a töltő csatlakozójuk, ezért nem töltenek csak bizonyos szögben.


Én még mindig azt mondom, hogy 2-3 évente lecserélem, és ezt teszem 20 éven keresztül, 1 db iphone-nak az árán, lesz 20 éven keresztül telefonom, ami átlag igényeket bőven kielégít, én azt mondom


A p8max, nem kap frissítést egyáltalán... az android 8-at sem kapta már meg... igazából a kínai telefonok nem kapnak frissítéseket, ez lehet valakinél hátrány, illetve előny, tesóm nem szerette, hogy a frissítés után a samsungja belassult.. már ő is elephone felhasználó.


"„-én speciel kicsit lenézem azt az embert, kicsit sajnálom már azt, akinek ilyen márkája van, mivel azt gondolom, a pénzéért egy hatalmas lehúzást kap,”



Ez a Te szegénységi bizonyítványod. Ha Te ilyen dogokból tudsz megítélni embereket, akkor én meg leginkább sajnálni tudlak ezért. De mivel életben vagy, így is lehet élni biztosan, azért javasolnám az értékrendben a szintlépést."


ezt a tapasztalatom diktálja... a menő üzletemberek, gazdagok kezében nem iphone-t látok... sőt... viszont a legcsóróbb, legfiatalabb hülyegyerek munkatársaim kezében iphone 8-at, azt vette, mert a mégújabbra nem tellett...

ez a szegényebb, iskolázatlan réteg valamiért nagyon rá van függve erre az iphone témára


"De azt ugye tudod, hogy az _nagyon_ nem 0 Ft a végén "


tudom.. a buta emberek a végén nagyon megszívják az almás rétest, de az legtöbbször nem jut el a tudatukig

2019. okt. 17. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!