Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap csere esetén megszűnhe...

Alaplap csere esetén megszűnhet-e az oxidáció? (részletek lent. )

Figyelt kérdés

Talán a legnagyobb hibát elkövettem amit egy laptoppal el lehet követni, véletlenül ráborítottam a kávét.. (igen-igen már megkaptam mindenkitől, hogy lehetek ekkora farok), viszont próbáltam úgy eljárni a dologgal, hogy a lehető legjobban járjak, gyorsan google, megtettem a szükséges lépéseket kikapcsoltam aksit kivettem és irány a laptop-szerelő. A szerelő kitakarította a laptopomat viszont én megbombáztam elég sok kérdéssel, amiből kiderült, hogy az oxidáció megkezdődött az alaplapon, viszont szerinte a laptopnak még évei lehetnek hátra. Kérdeztem, hogy mit lehet ilyenkor tenni pl eladás szempontjából amire egy nem túl kedvező árat mondott (a laptopot 3 hete vettem újonnan) a vételi ár negyedét mondta maximumnak. Illetve kérdeztem, hogy esetleg az alaplapot, ha kicseréltetném mi történne és a kérdésem ide kötődne. Egyébként szerinte akkor az oxidációs probléma nem állna fent.


Szóval, hogy pontosabb legyen a kép, ezt a laptopot vettem meg : [link]


Tehát erre folyt rá a kávé.


Szóóval a kérdésem erre vonatkozna, hogy egy ehhez való alaplapot betudnék-e szerezni könnyedén, ha esetleg tudnátok mondani olyan oldalt azt is megköszönném. Illetve, ha ezaz oxidációs dolog folyamatban van és az alaplapot lecseréltetem, megszűnik e a problémám?


2019. okt. 15. 18:59
 1/3 Isolated Soul ***** válasza:
Hát azt mi honnan tudjuk, hogy mit értel a kávé?:D Amúgy ne hülyéskedj már, szórakozol egy új alaplappal hátha nem megy tönkre, ahelyett hogy használnád ezt addig amíg megy, aztán ha tönkre megy, akkor veszel új gépet, vagy cserélteted a lapot. Most rákölteni, amikor nem is tudod, hogy van e baja tiszta pénzkidobás. Egyébként javítottam már kávés gépet(mondjuk az egy IBM Thinkpad volt), 2 hétig hagyták benne rohadni a kávét, úgy ragadt az egész belül mint egy óvodás kedvenc macija. Kitakarítottam, kicseréltem a billentyűzetet és utána 3 évig használták probléma nélkül. Aztán vettek új gépet, tehát nem tudom, hogy utána mi lett a gép sorsa. Mindenesetre én a helyedben nem cseréltetném ki az alaplapot.
2019. okt. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az alaplap kb annyiba kerül mint a laptop. Cseréld ki akkor ha tönkrement.
2019. okt. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
na igen pontosan ilyen válaszokra számítottam, nem igazán értek a laptopokhoz ezért kérdeztem így, köszönöm tehát :D
2019. okt. 15. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!