Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudnám letiltani, hogy...

Hogyan tudnám letiltani, hogy az USB-s fejhallgatóm mikrofon jelszintje ne "ugráljon" magától ha hangosabban beszélek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

[link]


Jobboldali képen látható "jelszintek" alatt látható hogy 94%-on áll a csúszka.

Na most én hiába teszem azt fel 100%-ra, ahogy egy kicsit elkezdek hangosabban beszélni, szépen lassan elkezd magától lemenni a százalék.

Utána persze úgy marad, és nem ugrik vissza ha csend van.

Tiszta szívás mert ha már lemegy 50%-ra magától konkrétan kiabálnom kell hogy hallják. És ez egy végtelen kör mert ha 50%-nál már egyre hangosabban beszélek, akkor még lejjebb megy a csúszka.


Kérdésem hogyan és hol lehet letiltani, hogy fix 100%-on legyen?

win 8.1

A fejhallgató meg p&p nincs hozzá semmilyen szoftver.


2019. okt. 16. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyenletesen beszélj. Ez azért van, mert túlvezérled a mikrofont, ha nem venné vissza torzulna a hang. De azt kizártnak tartom, hogy a Win veszi le, szerintem az az alkalmazás amelyik a beszédet rögzíti.
2019. okt. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem kevés idő volt, mire rájöttem hogy a képen látható jelszint csúszka megy magától lejjebb.

Konkrétan ahogy elkezdek beszélni, előtte megnyitom ezt a rögzítőeszközök panelt és ilyen 3-4 másodpercenként elkezd magától csökkenni a százalék 100-96-62-87-82-75 és így tovább.

Visszahúzom 100%-ra és nyomok egy ok-t és ugyan úgy elkezdni csökkenteni ahogy elkezdek beszélni.

Hozzáteszem a másik szintén USB-s fejhallgatómnál ilyet nem csinált, viszont másik gépen teszteltem a jelenlegi fejhallgatót ott meg normálisan működik.

Fogalmam sincsen mi okozhatja ezt, de már kezd idegesíteni...

Discordon, ts3-on, in game voice chaten, hangfelevő programmal, vagy pl. viberen is mindig ugyan ezt csinálja.

2019. okt. 16. 09:07
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Próbáld ki:

Mikrofon > Tulajdonságok > "Speciális" fül > "Eszköz kizárólagos kezelésének engedélyezése alkalmazásoknak" beállításnál NE legyen pipa > OK

[link]

2019. okt. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
3. Köszi de már próbáltam már, akkor is ugyan ezt csinálja. Vagyis már mindent állítgattam a rögzítőeszközöknél, de a probléma megmarad.
2019. okt. 16. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!