Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy játékban lockolom a...

Ha egy játékban lockolom a 60fps-t, akkor a videokártya kevésbé lesz megterhelve?

Figyelt kérdés
Teszem azt a kártya 120fps-t produkál, cserébe többet fogyaszt, melegszik és hangos. Ha nem engedem 60fps fölé akkor kevésbé dolgozik?

2019. okt. 18. 23:17
 1/8 Isolated Soul ***** válasza:
0%
A GPU, és CPU terhelése egyaránt csökken, de vedd figyelembe, hogy az irányítás rosszabb lesz, mert inputot is csak 60X fog bekérni másodpercenként, ami jelentős lagot fog eredményezni.
2019. okt. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ebben az input dologban nem vagyok biztos. 4-5 éve egyszer játszottam egy autós játékkal, ami baromira szaggatott a gépemen (volt hogy 10-re leesett az FPS, így hagytam is az egészet a fenébe), de a lényeg hogy minden billentyűparancsot tökéletesen bevett. Ha csak egy pillanatra nyomtam be a kuplungot és a fel/le váltás gombot hozzá akkor is bevette, minden esetben. Szóval ez játékfüggő szerintem. Meg lehet úgy oldani hogy a képfrissítési frekvenciától független legyen az input-kezelés. De a GPU-d az biztos hogy kevésbé lesz terhelve ha lekorlátozod 60-ra. (Ilyen téren a "legjobbak" a Unity-s játékok, amik zöménél nincs beállítva semmilyen max. FPS - és a játékok belülről sem lehet, így a 100MB helyet foglaló 2D-s kattintgatós játékok is 100%-osan kihasználnak bármilyen GPU-t. Mondjuk van is 1-2 ezer FPS ekkor...)
2019. okt. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Az input nem lesz 60 fpsre korlátozva, nem tudom ki találta ki ezt a sületlenséget, de nem nagyon ért akkor a programok működéséhez.
2019. okt. 19. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vannak játékok/motorok amiknél a sok FPS változást hoz. Source motor alatt valóban előnyös a sokszáz FPS, CoD4-ben nagyobbat ugrasz(ugorhatsz) stb...

Akkor is megéri 60-ra lockolni az FPS-t, ha néha felémész néha alá, mert így egyenletesebb lesz.

2019. okt. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Isolated Soul ***** válasza:
3# Ember ez a munkám:D A kép kirajzolása és a játéklogika egymás után egy ütemre megy. Ha a GPU nem végez egy képkockával a játéklogika sem megy tovább, ezért szokták a deltával(1/FPS(magasabb FPS = kisebb delta))-el megszorozni az inputokat, mert különben a játékos mozgási sebessége az FPS-el együtt változna. Egyébként keress rá az "Unreal Engine Input handling"(vagy tetszőleges játék motorral) kifejezésre, és lesz egy csomó találat.
2019. okt. 19. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 ha ez lenne a munkád(~nem legfeljebb a hobbid) akkor tudnád, hogy másodpercenként 60x több mint elég inputot kérdezni, főleg azért mert amíg a kép nem frissül úgysem lát a világon semmit belőle a játékos. Ez nem fog "jelentős lagot eredményezni".
2019. okt. 19. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Isolated Soul ***** válasza:
#6: Eddig azt mondtad, hogy nincs 60-ra korlátozva, most meg azt mondod, hogy elég a másodpercenként 60 input... Minek szólalsz meg ha nem értesz hozzá... Jah és nem, nem elég 60 input/s mert az 16 ms instant késés, ami mondjuk cs-nél piszok sok.
2019. okt. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Jól van, köszönöm. Még nem tudok semmit tesztelni, tervben van csak a gép megvétele.
2019. okt. 19. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!