Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali számítógépet használt...

Asztali számítógépet használt márkásat vagy újjat de noname márkát vegyek?

Figyelt kérdés
Melyik lesz a megbízhatóbb hosszútávon?
2019. okt. 23. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Az olyan a legmegbízhatóbb, amit te építesz, az általad kiválasztott hardverekből

Egyébként használt márkásat vegyél, mert az új, de noname ki tudja, mikor döglik be

2019. okt. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az értéktartó és időtálló alkatrészeket újan, a gyorsan avuló alkatrészeket használtan. Előbbieknél jól jöhet a nulláról ketyegő garanciaidő, utóbbin meg úgyis tovább adsz, mielőtt esélye lenne bedögleni.
2019. okt. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mondjuk gépházat használtan de az összes többi pl táp, alaplap, merevlemez már mind üzemórára megy kb...
2019. okt. 23. 22:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Rakd össze használtból, és ha bexarik valami, cseréld használtra. Occó a javítás, és kvésbe kerül. :)
2019. okt. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyit szánnál rá, de én már jópár éve felhagytam a használt számítógépekkel. Kivéve, ha valami nagyon nyomós érv szól mellette. De ha lehet, akkor inkább új részegységeket veszek.

Még a 2000-es években léteztek "PC bontók", ahol használt gépeket lehetett venni, miután azokat alaposan letesztelték, és ha keleltt, felújították. De az, hogy vadidegentől vegyek egy olyan gépet, ami ki tudja, milyen állapotban van, lehet, hogy elsőre bekapcsol, de egy hét után tönkremegy... meg ki tudja, miért akar megválni tőle? Inkább akkor kicsit tovább spórolok, és veszek egy vállalható minőségű újat. Gagyit abból sem érdemes persze.

Egyébként asztali gépeknél nem vagyok oda a "márkás" modellekért. Általában rendesen túlárazottak, és nem is biztos, hogy jobb, mint amit magamnak összeraknék. Vannak erre webáruházak: ipon, PCX, ahol össze tudsz rakatni magadnak számítógépet. Vannak kiindulási modellek, és azokat tetszőlegesen konfigurálhatod. Igaz, hogy maga a gép nem lesz "márkás", de az alkatrészei azok lehetnek. ;)

2019. okt. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hosszú távon inkább új gépet rakj össze magadnak ha nem értesz hozzá itt is tudunk segíteni és a bolt összerakja a megadott alkatrészeket, a használt pc-vel az a baj h ismeretlen a pc eredete és kitudja meddig megy még, valamint az ár érték arány is gyakran jobb ha újat veszel, emberek 80ezer ft-ot kérnek el egy I7 7700-ért annyiból már Alaplap proci ram kijön újonnan, ami erősebb is nála.

Sajnos drágaság van használt piac részlegen de persze van ami megéri pl rx 570 a legjobban megy itt.


Nos szerintem pc építésben nem érdemes márka hűnek lenni, pár alapszabály van és a legfontosabb a garancia valamint az ár/érték arány kihozása maxra.


200 ezer körüli összegből már egy csinos kis gépet lehet kihozni ami megállja a helyét később is.

2019. okt. 24. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

#4, Simon Belmont-nak:


"Még a 2000-es években léteztek "PC bontók","


[link]


[link]


Ez csak két példa volt, és csak Pécsről.


Még mindig aktívak!

2019. okt. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értek hozzá, jó nem annyira, raktam is össze magamnak évekkel ezelőtt, de már elavult lett.

Csak amennyiért újjat vennék annyiért sokkal gyorsabb márkás kazánlemezes dell vagy hp gépeket adnak használtan.

Bár azzal meg az a baj hogy kitudja mennyit ment és inkább legyen lassabb mint hogy egyszer elszáll egy kondi és annyi az alaplapnak..

2019. okt. 24. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!