Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Számít a 240Hz kijelző ha...

Számít a 240Hz kijelző ha nincs 240FPS? Szaggatna a játék vagy fordulás közben?

Figyelt kérdés

Ezt néztem ki magamnak amit holnap megveszek:

https://www.youtube.com/watch?v=wEDE-rqX8Ls


Csak nem tudom hogy elég-e a 144Hz vagy inkább a 240Hz ha nem is lesz a játékokban annyi FPS?



2019. okt. 29. 20:12
 1/8 anonim ***** válasza:

"Ezt néztem ki magamnak amit holnap megveszek"


Így a kérdésed már értelmét is vesztette.

2019. okt. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De van 2 fajta verzió.
2019. okt. 29. 22:05
 3/8 anonim ***** válasza:

A processzor szintetikus teszteken nem éri el az i5-9400f szintjét, játékokban pedig jelentősen elmarad az alacsony órajel miatt, inkább az i3-9100f szintje, azaz véleményem szerint a 144 fps se lesz meg a legtöbb játékban, tehát feleslegesen gondolkozol ezen.


Mindenesetre nem fog szaggatni.

2019. okt. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 P.O.C. ***** válasza:

Ennyi pénzért már rakattak volna bele G-Sync -et.

Nélküle, bizony megismételhet pár képkockát alacsony FPS -nél, ami néhány játéknál feltűnő micro lagg -ot okozhat.

2019. okt. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
#4, ha nem kapcsolja be a V-syncet, akkor nem fog egy frame duplán jelentkezni, legfeljebb screen tearing, ami leginkább csak akkor fordul elő, ha az fps nagyobb, mint a monitor képfrissítése.
2019. okt. 30. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok, megvettem a 144Hz modelt, eladó azt mondta elég az olcsóbb is, 240FPS esetleg a CSGO-ban lenne, de azt mondtam hogy azt nem játszom.

(le a kalappal az őszintesége előtt hogy nem a drágábbat akarta rámsózni).


A notebook nem rossz, de nem is jó. Ha kikapcsolja az ember a csili-vili világítást egy régi fajta egyszerű notebookot kap. Fedele szép, de amúgy az egész "gyerekes", nem 30 felülieknek való...

Teljesítménye az biztos hogy több mint elegendő, de csak ennyi. Videókban agyonra kidicsérik... De vételre, hát nem is tudom, talán Y530 Legion szebb.

2019. okt. 31. 22:59
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja és még az FPS-re, hát érezhetően és szemnek is kellemesebb a 144Hz, de nem teljesen szépen megy mindig. Most nem tudom hogy amit írtatok a "micro-lag" vagy a "screen tearing", melyik mit jelent de az egyik lehetséges mert mondjuk valahol 74FPS-re leesik, pl. füstöl valami a játékban akkor érdekesen fordul... Nem olyan tisztán mint amikor nincs füst vagy valami terhelő.
2019. nov. 1. 00:31
 8/8 A kérdező kommentje:

Utána kerestem egy kicsit:

https://www.youtube.com/watch?v=EMsRjSOLw3M


0:52-nél amit mutat az 60Hz-n nonstop volt, még ha VSync is be volt kapcsolva a régebbi notebookon (lehet a 60FPS sem volt meg, nemtom).

Az új gépen ilyen nincs, de valami micro-lag vagy valami hasonló van néha-néha, nem akadozik a játék mert 160FPS-el is meg, csak a füstnél leesik akkor fura no.

2019. nov. 1. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!