Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gamer laptop vagy gamer...

Gamer laptop vagy gamer számítógép?

Figyelt kérdés

Most tervezek új pc-t venni, viszont még mindig dilemmázok, hogy melyik is lenne a jó választás. kb 350-400 ezer körül raktam össze egy asztali gamer gépet, de ha azt nézem, hogy még mellé kell egy monitor + billentyűzet (+egér) akkor már lazán 500 ezer körül jövök ki. Ellenben ott vannak a laptopok, amit ezen büdzsében 400-500 ezer közé raknék.


A géppel mindenképpen úgy minimum 5-6 évre terveznék. főleg valami pro és kontra állításokra lennék kíváncsi!


2019. okt. 30. 10:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Teljesítmény, bővíthetőség, sokkal jobban személyre szabható.

Gamer notebook ezzel szemben hordozható, nagyjából ennyi az érv mellette.

2019. okt. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

én régen laptop párti voltam, viszont a laptopok aktív játék mellett 2-3 év után cserére szorultak, vagy csak jelentősen csökkent a teljesítményük a hűtés miatt, így a hűtés csere is elég jó esetben (persze az újra pasztázás is alap)


laptopban a hordozhatóság és kompaktság az előny, viszont hűtés és minőségi élettartam kevesebb, plusz árban drágábban jössz ki ugyanolyan teljesítmény mellett és a játék időd és kevesebb, vagy csak ontja magából a hőt a gép


2 éve van asztali gépem, egy akkori combosabb verzió ami mai napig megállja a helyét (1080Ti karival), még nem pasztáztam újra, szokott melegedni is Conan és VR játékok használata közben, de tökéletesen működik minden, hátrányai, hogy elég nagy gépházam van, direkt nagy kocka házat vettem a nagy hűtés miatt, emiatt szállításnál a szétszedés és hordozás jóval körülményesebb, mint a laptopjaimnál


én úgy csinálom, hogy van ez a combos asztali gépem munkára, játékra, játékfejlesztésre....mindenre és van mellette egy kis 14''-os zenbookom amiből erősebbet vettem gyengébb játékok fejlesztésére utazás közben (ezen mondjuk nem gamelek)


mivel nekem a gép munkaeszköz is, fontos, hogy legyen elég erős gépem a komolyabb projektekhez és a játékokhoz, mellette legyen mobilitás NAGYON JÓ akksi idővel (4-10 óra), én ezt 2 géppel oldottam meg


a számodra fontos szempontokat vedd figyelembe, hogy mennyire van helyed, milyen erőforrás kell, mennyire legyen mobilis........és ennek megfelelően vegyél gépet, gépeket igény szerint


igaz keretben a 2 gép elég húzós lehet, nekem a 2 gépem kicsit több, mint 3x annyiba került, mint neked az egész kereted, szóval gamer kategóriánál 2 gép vásárlása csak akkor éri meg, ha megfelelően kitudod használni azokat!

2019. okt. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kell a mobilitas? Laptop.

Minden masban az asztali jobb.

2019. okt. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha egy laptopban van mondjuk egy GTX 1070, annak közel sem lesz akkora teljesítménye, mint egy asztali gépben lévő 1070-nek. Ezt vedd figyelembe.
2019. okt. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod hordozni, akkor asztali. Sokkal olcsóbban tudsz olyan setupot csinálni, mint egy azonos laptop. Illetve a legtöbb gamer laptop nehéz, akksiról nem bírja sokáig, azaz tk. a laptop lényege vész el. Én anno 2014-ben gamer laptopot vettem 300 ezerért. Végül kb asztaliként használtam és picit megbántam, hogy nem normális asztali gépet vettem. 300-ból jobbat tudtam volna sokkal.
2019. okt. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!