Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A RAM mérete mennyire számít...

Katoonene kérdése:

A RAM mérete mennyire számít ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Hali,


laptop vásárlás előtt vagyok, meg is találtam azt a konfigurációt, amit szeretnék, egy dolognál akadtam el.


ASUS ROG Strix G531GV - i7-9750H, 15.6FULL HD 120Hz, , 16GB, Geforce RTX 2060 6GB - 16 GB RAM



ASUS ROG Strix G531GV - i7-9750H, 15.6FULL HD 120Hz, , 16GB, Geforce RTX 2060 6GB - 32 GB RAM.


Kifejezetten játékra lenne a gép, 1-2 éven belül torrentezésre is használnám, de most az maradna a régi gépen.


1-2 példát néztem


Battlefield 5 ajánlott 12 GB, a most megjelenő Red Read Redemption 2-nél szintén 12, új Call of Duty 12 stb.



Tehát játékok terén tud bármi különbséget lenni a 16 vagy a 32 RAM között, ha egyébként a többi paraméter rendben van?


Köszi a válaszokat



2019. nov. 2. 13:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

32 GB RAM erősebb, de játékra túl sok. 32 GB RAM akkor használatos, ha 3D animálás, tervezés, renderelés jön a képbe. De ha csak játék, akkor 16 GB jobb választás

Főleg, ha Dual-Channelbe van kötve a két modul

2019. nov. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Attól függ mi fut a háttérben, a programok amik folyamatosan futnak nálam csuklóból megesznek 8-10gb ramot folyamatosan, ha dolgozok és meg van nyitva ezer chrome tab is akkor kétszer ennyit. Működne kevesebb rammal is, csak épp swappelnie kéne ha meg el akarom érni az adatot várnom kéne, nekem ez nem hiányzik. Ha mindent bezársz, és nem zavar hogy várnod kell akkor minden további nélkül elég a 16, semmivel sem fog emiatt lassabban futni.

Ugyanez az érv érvényes a sok magos procikra is egyébként, függetlenül attól hogy az adott játékot nem tud 4-6 szálnál többel dolgozni a több jobb, mert így nem kell a háttérfeladatokkal versenyeznie azon hogy ki kap számítási kapacitást.

2019. nov. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a pont!


Igazából eléggé mezei ember vagyok, jelenleg egy i5 7300 cpu+16 GB gépem van, eddig 99%-ban soha nem kellett várakoznom az én életvitelemmel (torrent+chrome office stb)


Szerencsére nincs is vele gond, egyedül csak annyi hogy lassan a mostani játékok low-on futnak, ezért gondoltam váltani egy aktuálisabb processzorra meg videókártyára, de mivel nem vagyok nagyon számteches, a RAM-ról nem sok fogalmam van.


Most 50.000 Forint a differencia a két gép mögött, ebben az esetben, ha a játékot nem befolyásolja, akkor inkább a kisebbet veszem. Szerencsére RAM-ot tudom a későbbiekben bővíteni.


Hali

2019. nov. 2. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!