Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha ugyanarra az SSD-re másolok...

Ha ugyanarra az SSD-re másolok filet (duplázás) akkor számít, hogy M.2 csatlakozó van vagy SATA3? És ha igen számít, hogy ugyanarra a partícióra megy e vagy másikra? Ha átmozgatom csak, akkor gyorsabb lesz valamelyik esetben, vagy akkor egyforma?

Figyelt kérdés
2019. máj. 19. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Akkor számít ha nagy a fájl. >1GB

Számít, mert ugyanazon SSD-n van a művelet akkor olvasni és írni is kell ugyanannak az adathordozónak.

Átmozgatásnál csak törölni kell írás helyett, tehát az gyorsabb mint a duplikálás.

2019. máj. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Javítom: Átmozgatásnál is annyi mintha duplikálnád...
2019. máj. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
... ha egy partíción belül mozgatod át akkor persze nincs fájlírás tehát az gyors.
2019. máj. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ha másolás van akkor van file átírás nem? Olyant hallottam, hogy mozgatásnál ha sajátra írom, akkor csak az elérési utat írja át, magát a filet nem törli és írja újra.


Még az a konkrét kérdésem, hogy képben legyek:

SAMSUNG 970 EVO NVME M.2 250GB irási olvasási sebessége2-3000 MB/s (pontosat nem irok, mert a lényeg az, hogy) a SATA3 viszont csak 600 MB/s ha jól tudom. tehát akkor ha másolok, nem pedig mozgatok, akkor ha jól értelmezem érdemes kihasználni az M.2 lehetősét és nem SATA3-M.2 konvertert vásárolni, hanem PCE csatlakozóba szerelhető PCE-M.2 konvertert érdemes beszerelni mert nem fogja tudni a SATA3 a magas sebességet kihasználni. De ha SAMSUNG 860 EVO 250GB van akkor mindegy mert ennek eleve 600 MB/s alatt van a sebessége? Bocsi ha rosszul fogalmazok, csak igyekszem képbe kerülni.

2019. máj. 19. 18:03
 5/10 anonim ***** válasza:

"Ha másolás van akkor van file átírás nem? Olyant hallottam, hogy mozgatásnál ha sajátra írom, akkor csak az elérési utat írja át, magát a filet nem törli és írja újra."


- ezeket írtam én is...


Az NVME SSD sebességét ritkán lehet kihasználni. Eleve oprendszer szokott rajta lenni így rendszerlemezként nem szokott rajta gigabájtos fájlmásolás történni, jellemzően az oprendszer sok kis fájlt ír és olvas tehát ott mindegy. Akkor lenne jelentősége ha mint írtam gigabájtos fájlokat másolnál ugyanazon SSD másik partíciójára de annak meg nem sok értelme lenne. Ha neked megéri a sokezer forintos felárat az NVME hát vedd meg, de sok különbséget nem fogsz érezni...

2019. máj. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Csak a fantáziám indult be, mert látom, hogy van az alaplapon M.2 csatlakozó is, s érdekel, ha már egyszer van, ki lehet e használni minnél jobban. vagy jobban jártam volna, ha olyan alaplapot veszek, amin nincs M.2 s az árkülönbözetből veszek inkább mégegy SSD-t? Olvastam valahol, hogy 2 SSD gyorsabb, mint egy.
2019. máj. 19. 18:24
 7/10 A kérdező kommentje:
"Akkor lenne jelentősége ha mint írtam gigabájtos fájlokat másolnál ugyanazon SSD másik partíciójára" ezt nem értem, ha másolás van és nem mozgatás, akkor nem ugyanúgy átmegy az egész az processzoron és vissza? S nem mindegy hogy ugyanazon a particion van vagy sem, ha ugyanúgy adatáram van? (Nem kötekedés csak próbálom megérteni)
2019. máj. 19. 18:26
 8/10 anonim ***** válasza:

"... mert látom, hogy van az alaplapon M.2 csatlakozó is, s érdekel, ha már egyszer van, ki lehet e használni minnél jobban."


- Enyémen is van, még is SATA3 az SSd-m.


"vagy jobban jártam volna, ha olyan alaplapot veszek, amin nincs M.2 s az árkülönbözetből veszek inkább mégegy SSD-t?"


- Annyival nem olcsóbb egy nem M.2-es lap.


" Olvastam valahol, hogy 2 SSD gyorsabb, mint egy."


- igen, ha RAID-ben vannak de azért kár kettőt venni. Sok adatot még mindig HDD-n olcsóbb tárolni, ezért nem érdemes több SSD-t tartani, szerintem...


"Akkor lenne jelentősége ha mint írtam gigabájtos fájlokat másolnál ugyanazon SSD másik partíciójára" ezt nem értem,


" ha másolás van és nem mozgatás, akkor nem ugyanúgy átmegy az egész az processzoron és vissza?


- Nem, mint írtad mozgatás esetén nincs írás csak elérési út módosítás (ugyanazon partíción)


" S nem mindegy hogy ugyanazon a particion van vagy sem, ha ugyanúgy adatáram van?"


- Nem mindegy mert másik partícióra másolás vagy mozgatás is sok idő. Azonos partíción a mozgatás gyors de a másolás sehova sem az.

2019. máj. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

és másolás esetén gyorsabb azért ugyanarra a partícióra vagy mindegy?

és másolás esetén különbség van sebességben, hogy egyik partícióról a másikra másolunk ugyanannál az ssd-nél, vagy egyik ssd-ről a másikra másolunk(ha a két ssd egyforma)

2019. máj. 19. 19:01
 10/10 anonim ***** válasza:

"és másolás esetén gyorsabb azért ugyanarra a partícióra vagy mindegy?"


Másolás esetén a leglassabb az azonos partícióra másolás mert ott az írást és az olvasást is ugyanaz a tár végzi. Ha másik adattárolóra másolsz akkor gyorsabb mert az egyik ír a másik olvas. itt jellemzően SSD - HDD között folyik az adatcsere így lényegében a HDD lesz a szűk keresztmetszet, annak a sebessége lesz a max sebesség.


"másolás esetén különbség van sebességben, hogy egyik partícióról a másikra másolunk ugyanannál az ssd-nél, vagy egyik ssd-ről a másikra másolunk(ha a két ssd egyforma)


- Előtte leírtam, két adattároló között gyorsabb. Két SSD-nél gyorsabb lesz értelemszerűen mint ha HDD is lenne a buliban.

2019. máj. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!