Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A számítógépemen folyton...

A számítógépemen folyton elsötétűl a kijelző. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van nekem egy asztali pc, amivel manapság elég sok gond van.

A jelenlegi problémám az az, hogy bármit csinálok a számítógépen egy váratlan pillanatban (napi egyszer-kétsze) megakad a hang és fekete lesz a kijelző. (Csak az újra indítás segít rajta).

Illetve 2 év alatt ez a negyedik videókártya amit belerakok a gépbe, mivel idézőjelesen "megöli" a gép őket, vagy nem is tudom. (Talán össze függ a kettő.)

Valami ötlete van esetleg valakinek hogy mi okozhatja ezeket a porblémákat?


Ui: Driverek mindig naprakészek, legfrissebbek.

Számítógép jelenlegi specifikáció (ha valakit érdekelne):

-Alaplap: Gigabyte GA-870A-UD3

-Táp: Corsair CX600

-Processzor: AMD Phenon(tm) II X4 965 3.40GHz

-Processzor hűtő: Cooler Master

-Memória: Kingston HyperX 4x2gb 1600MHz DDR3

-Videó kártya: Gigabyte r7 260x OC 2GB GDDR5 Windforce Edition 2x

-SSD: Kingstone Kingston A400 2.5 120GB SATA3 (Ezen van a rendszer)

-HDD: Toshiba 300gb, WD 140gb



2019. nov. 7. 15:54
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem túl előnyös összeállítás semmilyen téren.

Am3 elavult, a táp feleslegesen nagy (nem mai darab)

4db memória használata ne előnyös, inkább próbáld ki 2x2 gb rammal mit csinál a gép, egy színű slot-ba kell őket rakni így lesz dual channel.

HDD-ket nagyon lekéne cserélni nagyon régiek, 140gb meg 300?? 2019 van egy 1tb-os vinyóra pl wd 1tb 10ezex blue12 ezer ft..nem ár érte

+ kikéne próbálni egy másik táppal h mit csinál úgy jön e a probléma azzal is, lehetőleg olyan táp amiről tudni lehet h működik normálisan.


Tanácsom neked h add el ezt és építs egy AM4 gépet, azt nem írtad le mire használod a gépet de gyanítom játékra. Windows 10 van rajta ?

2019. nov. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én alaplap hibára tippelek. Lehet a benne lévő VGA foglalat vagy a BIOSban lévő vezérlő rosszalkodik. Lehet egy BIOS frissítés megoldás lenne, de nem biztos, és ha nem csináltál ilyet ne csinálj mert azt ha egyszer elcseszed akkor kuka.
2019. nov. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A BIOS-t már nem egyszer frissítettem, átmenetileg orvosolt pár problémát, de sokat nem segített.

A gépet pedig nem én állítottam össze, már így vettem, átépíteni pedig nem feltétlen tervezem. Csak kicserélni azt ami esetleg nem működik. Ekkora tápra pedig szükség van mivel gyakran kerűlnek bele tesztre olyan alkatrészek amik jóval nagyobb áram ellátást igényelnek mint a jelenlegiek.

2019. nov. 7. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!