Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 8K-st le tudná játszani 1660...

8K-st le tudná játszani 1660 Titán kártyával ez a gép?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!


Laikus vagyok magam csupán. Bátyám megkért, hogy valamilyen pc-s fórumon kérdezzek rá arra, hogy a számítógépébe érdemes-e jó videokártyát vennie (1660 Ti) fog-e vele menni 8K-s youtube video a Full HP-s monitorán.


Én nemrégen vettem új gépet (ryzen 5 2600, 1660 Ti) és megy a 8K-s video a gépemen. Igaz nekem elég, ha full HD-ba megy. Bátyámnak ugyan full HD-s monitora van, de igényes a videokminőségére és feltétlen 8K-s videokat akar nézni, akár nem dropmentesen is. Most van egy 5 éves gépe, amiben tudna max videokártyát cserélni, de nem tudja hogy érdemes-e? Azaz le tudná-e játszani a 8K-s videokat


Bátyám gépe :

asrok pro 970 3r2 alaplap

videokártya : grforce 750 ti,2gb

RAM: 16 gb

Proci: amd fx 8350


Jelenleg nem tud 8K videokat lejátszani. Kérdezi hogy ha venne bele vadiúj 1660 Titánt akkor le tudná-e játszani a 8K-t?


2019. nov. 13. 10:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
10%
Ha a kijelzője nem 8K-s, akkor felesleges erőltetni, mert nem fogja látni, csak a gépet izzasztja feleslegesen.
2019. nov. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Magic ***** válasza:
59%

Bátyámnak ugyan full HD-s monitora van, de igényes a videokminőségére és feltétlen 8K-s videokat akar nézni


Értjük szóval a bátyád egy idióta... Full HD s monitorral lényegében feldughatja magának a 8k s videókat meg az "igényességét", mivel SEMMI változás nem lesz az FHD hoz képest legfeljebb jobban melegszik a gép és a videó sem olyan simán fog menni a terhelés miatt...

2019. nov. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Én is ezt mondtam neki. Viszont ő váltig állítja, hogy látja a különbséget a 4K és a full HD video közt a saját full HD-s monitorán. Még a 4/8K-s video közt is látja a difit. Ha megállítja egy állóképet kap 4k-s videokon, míg fhd-sek elmosódottak. Ezen túlmenően is látja azt mondja a különbséget.


Mindenképpen 8k-s videokat szeretne tudni lejátszani. Így kívánja

2019. nov. 13. 10:44
 4/21 anonim ***** válasza:
10%
A bratyód egy Sentinel.🤣
2019. nov. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Felesleges főleg egy ilyen gépbe RX570nél erősebb kártyát..

8k ahhoz monitor se ártana attól még h a full hd-s monitorod lejátsza az nem lesz 8k mivel 1920x1080at tud max a monitor.

Egy pár tv és monitor van még csak ami tudja is a 8k-t de annak ára is van.

Uk3218k 8k monitor 4400 dollár.

Displayport 2.0 már kezeli ezeket.


Inkább vegyen egy 4k-s monitort és nézze 4k-ba mert az még megfizethető, elérhető.

2019. nov. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
De ha venne bele jó videokarit mondjuk egy 1660titánt lejátszaná a 8K videokat?
2019. nov. 13. 11:24
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
This is question fake.
2019. nov. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

"Én is ezt mondtam neki. Viszont ő váltig állítja, hogy látja a különbséget a 4K és a full HD video közt a saját full HD-s monitorán. Még a 4/8K-s video közt is látja a difit"

Magas pixelsűrűségű monitornál, azaz kb. max 24 colig ez elképzelhető. Mondjuk a 4k -8k közti különbséget már én is nehezen hiszem, de full HD-és 4k közt nálam bőven látszik a különbség. Nekem is 1660 Ti-m van

4k-ban gondolkozhat, azt meg simán viszi a 1660 Ti, de a 8k-t is. 8k a max. felbontása a 1660 Ti-nek. Én is kipróbáltam már a látvány miatt, csak nem szeretnék egérmozizni a monitoron:)

Nekem anno az rx560-asom fel is kínálta a relatív magas pixelsűrűség miatt a magasabb felbontást, mint az FHD

2019. nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Természetesen nekem is FHD monitorom van
2019. nov. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Shaddark ***** válasza:
60%

Lejátszaná.


Ám amit lát az szimplán érzék csalódás.

A hardver úgy működik hogy amikor nagyobb felbontást kap mint amire képes akkor egy automata funkció vissza dekódolja azt.


Ellenkező esetben (a régi monitorok így működtek) egy felbontás nem megfelelő hibaüzenetet, vagy villogó képernyőt, kikapcsolódó monitort... látna csak.

Tehát ha 4K-s monitorra küldi a 8K-s videót az menet közben átalakul 4K-á mire a kimenetre ér, mert ha nem tenné nem tudná lejátszani a monitor.

Tehát ilyenkor 4K-s videót néz.

4K és 4K között meg nincs különbség - oda képzelni lehet de ez kb. olyan mintha a 6 oldalú kockával azt képzelnéd hogy 7-est dobtál.

2019. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!