Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 8K-st le tudná játszani 1660...

8K-st le tudná játszani 1660 Titán kártyával ez a gép?

Figyelt kérdés

Tiszteletem!


Laikus vagyok magam csupán. Bátyám megkért, hogy valamilyen pc-s fórumon kérdezzek rá arra, hogy a számítógépébe érdemes-e jó videokártyát vennie (1660 Ti) fog-e vele menni 8K-s youtube video a Full HP-s monitorán.


Én nemrégen vettem új gépet (ryzen 5 2600, 1660 Ti) és megy a 8K-s video a gépemen. Igaz nekem elég, ha full HD-ba megy. Bátyámnak ugyan full HD-s monitora van, de igényes a videokminőségére és feltétlen 8K-s videokat akar nézni, akár nem dropmentesen is. Most van egy 5 éves gépe, amiben tudna max videokártyát cserélni, de nem tudja hogy érdemes-e? Azaz le tudná-e játszani a 8K-s videokat


Bátyám gépe :

asrok pro 970 3r2 alaplap

videokártya : grforce 750 ti,2gb

RAM: 16 gb

Proci: amd fx 8350


Jelenleg nem tud 8K videokat lejátszani. Kérdezi hogy ha venne bele vadiúj 1660 Titánt akkor le tudná-e játszani a 8K-t?


2019. nov. 13. 10:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
5%

Dehogy érzéki csalódás, kérdező, ne higgy nekik. Korábban én is így gondoltam, de itt a GYAK-on is elmagyarázták már, hogy hogyan csinál a VGA magas pixelsűrűség esetén magasabb felbontást FHD monitoron, úgy, hogy az látszik is a videón, meg cikket is olvastam róla, de nem találom. Túrd a netet.

Szóval 24 collig látványosabb a 4k videó FHD monitoron, mint a natív

2019. nov. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves Shaddark és előző válaszoló!


Azt mondja a bátyám, hogy sokkal jobb a 4K valamiért. Mondott valami olyasmit, hogy ezt kevesen tudják hogy mi az oka ennek. Szerinte magasabb sávszélességben vagy sűrűségben jönnek a jelek és így kihajtja a full HD monitorból a maxot egy 4-8K-s video.Szerinte egy 4K-s monitor simán tud saját magánál jobb megjelenítést.


Mondjuk annyit észrevesz az ember, ha megállítja a 4K-t akkor egy gyors jelenet is állóképet ad, míg fHD-ben elmosódottat. Akkor kell lennie különbségnek nem?

2019. nov. 13. 12:46
 13/21 anonim ***** válasza:
Jaj megint aki a báttya hülyeségeivel jön(?) Maradjunk annyiban, hogy ha normális távolságból nézed a monitort, nem pedig 5 centire odahajolva, még azzal kapcsolatban is szkeptikus vagyok, hogy meg tudnád (vagy a báttyád) mondani egy vakteszten melyik a 4K és melyik az 1440p kijelző.
2019. nov. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Hol van ehhez a kérdéshez a Rádiókabaré ?😜

A kérdező mindent tus, és nem hagyja magát kizökkenteni, csak a válaszok, és a tények zavarják kicsit.

És erre mit mond a bátyád ? 😂

2019. nov. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

tus=tud

upsz.

2019. nov. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
4k és 1080p között én is látom 1080p monitoron na de 4k és 8k között már szerintem nagyítóval kellene keresni. Nem mondom biztosra egyébként de szerintem egy 1660TI (ami nem titán mellesleg) már jó lenne nekem gtx 1080 van ami nem olyan sokkal erősebb de simán viszi a 8k tartalmat.
2019. nov. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Értem, tehát a videokártya elég a 8K videok megjelenítéséhez fHD monitoron. Az lenne a kérdésem, hogy a processzora ami van az fx 8350 is elég lesz ? Mert ehhez az alaplaphoz nem tud komolyabb procit venni.


Azt mondta a bátyám, hogy úgy érzi akkor lesznek normálisan, laggolásmentesen futó játékok a gépén, ha lesz annyira erős, hogy 8K videokat tudjon lejátszani. Nekem ez megy az új gépemen. Most neki ugyanezt a szintet el kell tudnia érni az övén, tuningolással és új videokártyával.


Azt mondta hogy valamilyen sávszélesség miatt sokkal élvezhetőbb a 4K video, mint a fHD a monitorán. Szerinte kihajtja a maximumot egy full HD-s monitorból a 4K.s video és érzi a különbséget. Élvezni szeretné végre a 4-8K-s tartalmat. Mondjuk ez érthető

2019. nov. 14. 09:54
 18/21 Shaddark ***** válasza:

A proci nem lesz elég.

Én ugyazezt cseréltem le anno i3-9100ra hogy tudjak oculuson 4K-s játékokat tolni és videókat nézni.

Mondjuk nem tudom az hogy nem sima hanem vr, mennyit fogott vissza...


- Az elmosódott hozzászólásodról eszembe jutott :)

Abban igazad lehet (vagy a bátyádnak) hogy a sima 1080-as videók általában h263-ban vannak kódolva, míg a 4K és 8K videók már h264-h265 be.

Ez okozhat különbséget - szerintem is picivel szebb képe van a 264-es kódolásnak.

De ezért felesleges leégetni a paksi atomerőművet szerintem, csak simán nézze meg letöltésnél hogy miben van kódolva a cucc (film).

A youtube - minden más webes cuccoknál megint lehet különbség - a szolgáltató spórol a sávszéllel ezért rak pici minőségromlással járó fícsört a sávszél menedzsmenjébe.

Webes videókat saját lejátszóban játsza ez elkerülhető - és a proci terhelést is vissza lehet fogni így.

[link]

Itt van processzor terhelés adat is, ez alapján jobban be tudod lőni milyen kellene 8K videókhoz.

2019. nov. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Dada1234dada1234 válasza:
Egy FHD monitor nem tud 8k-t lejátszani! Csak szaggatni fog az egész, és a gépet, meg a monitort is terheli. Vegyen 8k-s monitort!
2020. jan. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Azért kérdező abban kiegyezhetünk, hogy a médiás képességeknek nem sok köze van a gaming képességekhez.

Ékes példája ennek az Intel UHD630 IGP, ami 4k60fps felbontást simán támogat és 4K-s tartalmat is simán le tud játszani (Youtube-on is). Szerinted meddig tartana egy 8K-ready IGP-t kiadni? És azt mondod, hogy olyan videókártya elég lenne neki, ami 8K-képes? :D Hmm

Attól, hogy hirtelen 8K tartalmakat is meg fog tudni tekinteni még nem fog hirtelen jobb gaming élményt kapni. Ha nála valami nem stimmel, akkor az csakis a procinak köszönhető, mert valószínűleg a nem folyamatos (droppos, rossz) élménynek a CPU-limit lesz az oka. Attól függően kell újítani, hogy mely játékokról van szó és így is esélyes, hogy CPU limitbe fog futni, ahogy egyre komolyabb játékokkal próbálkozik (amit mondjuk még bírnia a leendő videókártya). Ekkor jön el a proci váltás pillanata.

2020. jan. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!