Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ram Bottleneck?

Milán45 kérdése:

Ram Bottleneck?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Megtörténhet az,hogy például egy 1333mhz-es ram kevés egy videokártyához?

Láttam például olyat,hogy 1333mhz-es rammal a benchmarkon a GPU-használat 30-40%-al kisebb volt,mint egy 2666mhz-es rammal használva.

Ilyen téren kicsit tudatlan vagyok,és lehet hülye kérdés,de akkor ha én szeretnék venni egy GTX1060-at egy 1333mhz-es ram mellé,akkor nem lesz érezhető annyira a teljesítmény,mint például egy 2400mhz-es rammal?



2019. nov. 13. 18:30
 1/5 anonim ***** válasza:
A RAM lesz az ami kevésbé számít sebesség szempontjából, főleg hogy a VGA a saját RAM-ját - VRAM - használja...
2019. nov. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezt értem,de akkor miért van lejebb a GPU használat lasabb RAMmal?
2019. nov. 13. 19:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Mutasd azt a bechmarkot, ahol ezt láttad!

Nem jellemző, hogy ennyit számítana dedikált vga esetén a memória sebessége.

2019. nov. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 MGéza ***** válasza:
Azért mert az a cpu lassabb amihez ilyen ram kell, ezért a gpu kevésbé van megdolgoztatva. Tehát a cpu limitálja a teljesítményét.
2019. nov. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100 fps alatt nem igazán látszik a különbség lassabb ramokkal főleg Intelnél viszont 100 felett néhány játéknál már lehetnek eltérések ha erősebb Ryzen proci és vidi kari mellett 2600mhz alatti ramot nézünk mondjuk 3200 3600 ashoz
2019. nov. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!