Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NBASE 500w-os tápegységet...

NBASE 500w-os tápegységet megéri megvenni? Jelenleg Aqproxxom van. Érdemes cserélni?

Figyelt kérdés
Az eladó dicsérte az NBASE tápot, azt mondta, hogy védelemmel van ellátva.
2019. nov. 15. 21:11
 1/9 anonim ***** válasza:

Egyik szarabb mint a másik, mindkettő nehezéknek való, nem gépbe.

Ha nagyon teszkó gazdaságos vagy, veszel párezerért Hardveraprón egy sokéves Chieftec-et, azok kiviszik a géped a világból, de a legjobb egy új minőségi táp lenne. Ez 15-20 ezertől indul.

2019. nov. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Messzire kerülendő, még ajtótámasznak se jó.
2019. nov. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 MGéza ***** válasza:
Nem. Ilyenek helyett ha 10k alatt kell valami és olcsó, régi konfighoz akkor nézz használt minőségit. Rx 570 vagy hasonló kártya, esetleg új gép vásárlása esetén meg ne ezen akarj spórolni.
2019. nov. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyik kulább mint a másik...

nem volt fura 500 wattos táp 6 ezer forintért ?


Értelmes táp 13-20 ezer ft ami kellő védelemmel bír és képes is arra ami rá van írva.


FSP / Corsair / bitfenix / be quiet! / Seasonic / főképp ezek a gyártók termelik jelenleg a minőséget.


Nbase 500 watt tűzveszélyes védelem zéró hulladék a géped és a házad is oda lehet egy ilyen miatt.


Tápegységen soha nem szabad spórolni !!

Ha olcsó és jó táp kell újonnan:

be quiet! System Power 9 400W Bronze 14 ezer ft

FSP Hexa 85+ 450 16 ezer ft.


netezős géphez elég egy sima FSP 350w-os táp 8-9 ezer újonnan, akár hardveraprón is lehet vadászni olcsón 2-3-4 ezer forintért kilehet fogni.

2019. nov. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek.

AMin elgondolkoztam, hogy ha ennyire vackok ezek a tápok, akkor a számtechkes üzletek miért árulják új géppel együtt?

Sok helyen

Aqproxx

Akyga

LC Power tápokat is találtam.

2019. nov. 15. 21:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Mivel semmilyen teszt:

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

nem érhető el az említett - NBase, Aqprox (ami valójában Approx: [link] ) - tápmárkákról, az "NBase N-Power 500W" meg gyanúsan olcsó:

* [link]

(egy normális 500 W-os belépő szintű táp újonnan kb 16000 Ft-tól kezdődik: [link] )

egyikhez sem fűznék bizodalmat. Ismerni kellene az adott konfigurációt (főleg hogy pontosan milyen processzor, pontosan milyen videókártya van benne), úgy lehetne ajánlatot adni (lehet, hogy nem is kellene 500 W terhelhetőségű táp).


Ha az alábbi topikot

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..

is te nyitottad, akkor ott kaptál javaslatot.

2019. nov. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Már megint a képzetlen bolti eladónak hisz mindenki, nem értem.
2019. nov. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"AMin elgondolkoztam, hogy ha ennyire vackok ezek a tápok, akkor a számtechkes üzletek miért árulják új géppel együtt?"

Azért mert:

* olcsó

* maga a konfiguráció igen keveset vesz fel (mondjuk egy max 150 W-ot felvevő konfigurációhot adnak egy papíron 500 W-os, valójában 300 W-tal terhelhető tápot), így nem terheli agyon a tápt

* jó esetben kibírja azt a pár évet, ameddig a kötelező jótállást kell nyújtani

2019. nov. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MGéza ***** válasza:

Ha valaki a fogához veri a garast tápvásárlás közben akkor én ezt szoktam javasolni, régi Delta beles Chieftec:

[link]

Mondjuk van olyan konfig amibe teljesen felesleges ettől erősebb.

2019. nov. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!