Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Újítom a gépemet, szerintetek...

Újítom a gépemet, szerintetek ez mennyire jó összeállítás?

Figyelt kérdés
Ryzen 7 2700K-ra és egy RX 580/590-re gondoltam, mint proci és videókártya. Néztem inteles procikat is (max 120.000Ft), de szerintem sokkal, de sokkal drágábbak, és ha jól tudom, nem sokkal tudnának annyivaltöbbet. Videókártyának először gtx 1060-at néztem, de nagyon sok ember mondta, hogy az rx 580/590 jobban megérné. Szóval szerintetek ez az összeállítás mennyire lenne jó?
2019. nov. 16. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Játékoktól függ. Milyen játékokkal szeretnél játszani és milyen felbontáson, mindent ez határoz meg.
2019. nov. 16. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Játékra nem kell 2700, elég 2600/3600

1060 azért nem jó mert nem ér annyit, használtan ha jó áron van még meglehet venni


Igazából nem tudunk kiindulni semmiből mert ez nagyon kevés amit leírtál.

Hogy miről újítod az is lényeges és a keret amit rá tudsz szánni az egészre ez mindennek az alapja + felbontás de gyanítom Full HD + milyen játékokkal szeretnél játszani milyen a monitorod egyszóval írd meg mid van + pénz amiből tudsz venni.


RX 580 8gb elég full hd-ra 590 nemsokkal jobb kb ugyanaz kicsit húzva de vannak jó áron úgyhogy ami olcsóbb és több gyári van rá.

2019. nov. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hogy miről újítanám:

Intel Core i5-6500

Radeon R9 380

(RAM szempontjából 8GB-ról váltok 16GB-ra, amit ugye még bele kell számítani a keretbe, viszont 2x4GB van most, tehát az csere)

Monitor: ASUS VZ229

1920x1080@60Hz


A keret az igazából ilyen 160-200.000Ft, de ugye a gtx 1060-ról is azért mondtam le, mert túl drága ahhoz, mint amennyit ér. Ha esetleg kijönne a fent leírt összeállítás ennyiből, akkor elégedett vagyok bőven.


Na most a procit nem tudom hogy érné meg cserélni, ugyanis nem tudom, hogy a Ryzen kompatibilis lenne-e az alaplappal, és hogy a Ryzen az alaplap cserével (ha kell) drágábban vagy olcsóbban jönne-e ki végeredményül, mint egy jobb Inteles proci.


Játékok pl.:

PUBG, BF1, Dead By Daylight, Rust, CS:GO, Leage of Legends, (esetleg Mortal Kombat XL / 11)

De nyilván lesznek majd új játékok/játékaim is, amit megveszek.

Összefoglalva az lenne a cél, hogy a nagyobb gépigénnyel rendelkező játékok is bőven meglegyenek egy kezdő, stabil 60 FPS-sel, úgy, hogy nem feltétlen használnék Ultra grafikát.

2019. nov. 16. 12:26
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a Intel Core i5-6500 nem kell lecserélned, viszont a 2x8gb ram jól jöhet, és egy jól árazott RX 580/590-re váltás is jó választás lehet.
2019. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!