Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy lehet, hogy csak 3,2...

Hogy lehet, hogy csak 3,2 ghz-n fut a processzorom?

Figyelt kérdés

Sziasztok, van egy i7 4790-em, és most futtattam rajta egy tesztet és feltűnt hogy csak 3,2 ghz-ig ment fel. Megnéztem aida 64-ben, hogy biztos 4790em van-e, mert hogy használtam vettem, de azt írja hogy i7 4790 és 3,2 ghz. Bios-ban is ezt írja.

Közben meg google szerint 3,6ghz-nak kéne az alap frekvenciának lennie. Ez hogy lehetséges, valaki tudna segíteni? Láttam i7 4790S-et ami 3,2 ghz-n fut, de a bios is, illetve aida sem rak S végződést a végére a leírásnál, szóval tényleg nem értem.



2019. nov. 16. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Win10nél hozd be: Start menü --> gépház --> rendszer --> energiagazdálkodás --> jobb oldalt( további energiabeállitások) --> és ott állítsd át: Teljesitménycentrikus-ra.
2019. nov. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Biost rakd default-ra és nézd meg úgy mit mutat. Lehet el lett állítva vki underclockolta mivel használtan vetted nem lehet tudni de bios-ban visszahúzható 3.6 ra ha a default nem segít.
2019. nov. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2019. nov. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Beléptem a "Bios"-ba, és egyetlen ilyen visszaállítós opciót találtam, viszont az "Load default UEFI setup" volt, azt írta hogy az visszaállít minden értéket alapra amiket a BIOS-ban be lehet állítani. Szóval rámentem és most jó lett minden úgy néz ki. Felraktam egy performance test nevezetű programot, és ott értem el 8000 pont körüli értéket és akkor láttam, hogy ez alulteljesít az átlaghoz képest, most hogy visszaállítottam a dolgokat már rendesen felengedte 4ghz-ig is a teszt alatt, és 9400 körül mértem, ami mondjuk a performance test adatbázisa szerint még mindig az átlag alatti (már az i7 4790ek között) mert ott szűk 10000 pontot ír átlagos mérésnek ezen a procin. Erre tipp esetleg még? Egyébként nagyon köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 16. 12:50
 5/10 CspCsj ***** válasza:

Milyen hűtő van a processzoron?

Jobb hűtővel talán tovább bírja a tartani a turbo-t.

2019. nov. 16. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
LC-Power Cosmo Cool LC-CC-100 azthiszem, bár amikor beszereltem anno, nem ment minden a legjobban, és rászereltem a hűtőt, majd van 4 olyan bepattintható fogó, amivel biztosít, abból csak 3at tudtam benyomni az alaplapba, mert a 4iknél egyszerűen nem ment be, szerintem ott a furat el van rontva vagy nem tudom, de aztán így hagytam, mert 3al is elég stabilnak tűnt. Lehet ez, mert a hőmérséklet értékek jóknak tűntek. Userbenchmarkon viszont teljesen jókat mér a gépemre, minden eszköz azt írja hogy elvártan, vagy kicsit felette is teljesít.
2019. nov. 16. 15:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
3.6 alapfrekvencia és 4 ghz boost (egy magon), szóval olyan 3,8 ghz körül kéne boostolnia. Én azt tanácsolom Aida64 stress teszt és közben nyisd meg a feladatkezelőt, ha Win 10-ed van, az a teljesítmény fül alatt írni fogja az aktuákis órajelet.
2019. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pont azt írta ez a userbenchmark is, hogy átlagosan 3,8ghz-t boostolt.
2019. nov. 16. 15:59
 9/10 hypno ***** válasza:
100%

Ha rám hallgatsz, akkor most hogy kerek lett a dolog és úgy működik ahogy kell, felejtsd el a teszteket és arra használd a gépet amire való.


Játssz, dolgozz, szórakozz vele.

2019. nov. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen, az lesz. Megjön az új(abb) kártya és végre tudok kicsit játszogatni majd.


Köszönöm mindenkinek a választ, mindenkit felpontoztam.

2019. nov. 16. 17:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!