Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A crt monitorok melyik évben...

A crt monitorok melyik évben mentek ki és miért?

Figyelt kérdés

Én még emlékszem, hogy 2005 -ben amikor voltam a media markt -ban, bár voltak lcd monitorok is, a monitorok fele crt volt, viszont 2009 -ben már egyet se láttam.


Ami furcsa, hogy a 2006 eleji a legdrágább crt monitorok szerintem ha nem vesszük figyelembe a méreteket, mind képminőség, mind felbontás, mind frissítési frekvencia szempontjából felveszik a versenyt a mai monitorokkal, input lag pedig nincs is. Szerintem nem kellett volna ilyen korán kimenniük a piacról.



2019. nov. 17. 10:30
 1/4 P.O.C. ***** válasza:
100%

Egyszerű a gyártók kifuttatták, mert valószínűleg olcsóbb volt az előállítási költsége az LCD -nek.

Azon kívül köze lehet a fogyasztáshoz, a helyigényhez is. A környezetii terhelése is alacsonyabb.


És ott vannak az egészségügyi tényezők. Sokan, akiknek nem volt annyira érzékeny szemük ugyan nem vették észre.

De pl nekem igazi felüdülés volt az LCD.

Volt egy CRT -m. Nem épp a legolcsóbb példánynak számított annó. 85 Hz, TCO'03 szabvány, meg minden vacak.

1-2 óra használat után már égett, szúrodott a szemem tőle.

Utána meglett az első LCD-m, ami full belépő szintű volt. A panaszaim megszűntek, pedig csak 60 HZ -es volt.

2019. nov. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"The first standalone LCDs appeared in the mid-1990s selling for high prices. As prices declined over a period of years they became more popular, and by 1997 were competing with CRT monitors. Among the first desktop LCD computer monitors was the Eizo L66 in the mid-1990s, the Apple Studio Display in 1998, and the Apple Cinema Display in 1999. In 2003, TFT-LCDs outsold CRTs for the first time, becoming the primary technology used for computer monitors."


Személy szerint nem voltam annyira oda az LCD-ért, sok szempontból jobb volt a CRT, bár számos hátránya van, mint ahogy írták, környezetterhelés, szemkárosítás... lehet, hogy már én sem tudnék ülni CRT előtt 8 órát.

Láthatsz ma is CRT-t, pl. régebbi TV stúdiókban, ahol évtizedek óta nem volt komolyabb felújítás, vagy a '70-es/'80-as években épült atomerőművekben...

2019. nov. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A CRT-k problémája, hogy 17" fölött böhöm nagyok és nehezek. Kb. 2006-ig 19"-os CRT-m volt. Szép volt a képe, verte az LCD-t amire akkor cseréltem, amikor elromlott, de majdnem összecsuklott alatta a számítógép asztal. Szó szerint. Alá kellett támasztani, úgy meggörbült az asztallap.


Emellett ma már 19" képátló kifejezetten kicsinek számít és a ma elterjedt képarányok sem egyszerűek ezzel a technológiával. Gondolkodom, hogy nosztalgiából beszerzek egy 1600×1200 felbontású 19"-ost, de pillanatnyilag eltenni sem tudnék hova egy ekkora kockát.

2019. nov. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkoriban a kutyát nem érdekelte hány Hz-en működik az LCD monitor. Egy LCD-nél nem volt zavaró a 60Hz. CRT-nél meg kiégett tőle a szemed. Csak az elmúlt pár év "újítása" hogy legyen 120-240+ Hz egy monitor.
2019. nov. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!