Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen alaplapot vegyek? A...

Milyen alaplapot vegyek? A közeljövőben szeretnék venni: egy ryzen 5 2600x-et és egy 1050 Ti-t. És ezekhez kellene egy új alaplapot vennem, mert ahogy én néztem a mostani nem támogatja a ryzen 5 2600x-es procit.

Figyelt kérdés

mostani ALaplapom: gigabyte Ga F2A68HM-DS2


Ti milyen alaplapot ajánlanátok?



2019. nov. 19. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Valamelyik jobb B450 alaplap ajánlott mondjuk ez vagy MSI Tomahawk


[link]


De nehogy ezt a procit meg videokártyát vedd. A 2600X nem éri meg a felárat a sima 2600 mellett.


1050 Ti et venni meg semmi értelme 2019 ben mert az RX 570 és 580 sokkal erősebb hasonló áron.


[link]

2019. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

B450-es lap elég hozzá

pl Asrock b450m pro4 vagy pro4-f 23 ezer ft.


Elég a sima Ryzen 5 2600 39 ezer ft

GTX 1050 ti semmiképp se vennék, kis fogyasztású gépekbe szokták (brand gép pl dell optiplex)

Annak az árából ahogy írták és jól írták RX 570/580 vehető ami erősebb kártya


Egy jófajta táp se árt hozzá pl be quiet pure power 9 400w, nemtudni milyen van neked.

2019. nov. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom. Igaz, hogy a kettő proci között teljesítményben nem sok különbség van (DE van), de árban is kb. pont ennyire jelentéktelen a különbség. Az a +-4000Ft szerintem egyáltalán nem vészes, így én inkább a kérdezőre bíznám annak eldöntését, hogy neki melyik kell.

A 1050Ti mostanra már eléggé outdated választás, ha lehet így fogalmazni. Mármint, kibővíted a videókártya keretedet 10 000Ft-al és máris kapsz egy RX580 8GB-ot, ami kerszetbe lenyeli a 1050Ti-t, mert míg AMD-nél az új generáció (logikusan teszem hozzá) lenyomta a régiek árát, amikből még maradt a piacon, addig a zöldeknél ez nehézkesen akaródzik megtörténni, vagy egyáltalán nem is így zajlik... Hisz ne feledd, a 1050Ti soha nem volt high-end modell, középkategória volt az előző generációban, míg AMD oldalon az RX580 ha nem is nevezhető csúcsnak, de a kínálatukban akkor ez volt a legtöbbet ígérő videókártya. Azóta meg jött a Vega, most RX5700/5700XT, illetve érkezőben van az RX 6xx széria is elvileg. Nvidia-nál is jött új, de a régiek ára elfelejtett lejjebb menni.

De hogy a kérdésre valóban válaszoljak, vegyél valamilyen B450-es alaplapot. Direkt nem mondok konkrét modellt, mert mindenkinek megvan a maga heppje, hogy épp melyik márkához ragaszkodik jobban, milyen felszereltségűnek képzeli azt el. Amit én tudok, hogy MSI-om soha többet nem lesz, nagyon barátságtalan a BIOS kezelőfelülete és voltak idegesítő dolgai is. Pl nem tudtam billentyűzettel alvóból ébreszteni a gépet, mert ha ezt így bekapcsoltam BIOS-ban, akkor a gép leállítása után is tovább világítottak elöl az USB portok. Mikor beraktam az RX560-amat, akkor a Windows 10 WHQL support funkciót (ilyesmi) automatikusan kinyomta, mert addig nem tudtam beindítani a gépet konkrétan. Maga az alaplap (B150M Bazooka Plus) sem volt egy stabil szerkezet, bárhogy nyúltam hozzá csak recsegett, nyikorgott össze-vissza, mégha csak egy nehezebben csatlakozó kábelt akartam bekötni akkor is, pedig megfelelően ki volt rögzítve a gépházban. Az integrált audio chip-je egy hulladék volt, bár ez ahogy elnézem totál jellemző manapság a lapokra. Most egy Asus TUF B450 Plus Gaming lapom van, de ennek sem bíztató a hangchip-je. Érkezik is a PCI-E hangkártya. Ha már Asus, nekem ezzel a márkával soha nem volt bajom, nagyon jól működött eddig az összes Asus lapom. Én ezt ajánlanám, ha engem kérdezel, de a Gigabyte lapok is nagyon jók szerintem. Nem tudom, mivel Gigabyte lapom még a régi Socket775 korszakban volt nem is egy, de akkor remekül működtek és működnek mind a mai napig, ez tény. A manapság gyártott Giga lapok sem lehetnek rosszak, legalábbis nem hallok róluk negatív véleményeket.

Felszereltségben egyébként mi kell? Kell neked 4 RAM Slot? Kell M.2 csatlakozó, esetleg 2db x16 csatlakozó videókártyáknak? Folyadékhűtéssel való kompatibilitás kell (azaz külön erre a célra FAN csatlakozó)? Több FAN csatlakozó a lapon kell, vagy elég 1db is? PCIe x1 kell, tervezel mondjuk hangkártyát kötni rá (ez a port ahhoz is jó pl)? Mennyi hátlapi USB port kell, milyen szabványúak (3.0 pl.)? Kell Type C csatlakozó a lapra? Ilyesmikre gondoltam, mikor a felszereltségről kérdeztelek.

2019. nov. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. nov. 19. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!