Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » BE QUIET! System Power 9...

BE QUIET! System Power 9 700W. Ez jó táp?

Figyelt kérdés

Valaki használ ilyet?

Ryzen 7 2700x és Rtx 2070 mellé.

Köszi :)



2019. nov. 20. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Maradjunk abban hogy mint belépő kategóriás táp nem olyan rossz választás de van tőle jobb.

Ilyen konfig mellé meg inkább középkategóriás tápot vennék, mondjuk Bitfenix Formula 550W-t.

2019. nov. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Támogatom az 1# hozzászólást
2019. nov. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A két fő fogyasztó:

* Ryzen 7 2700x: 105W TDP [ [link] ]

* Rtx 2070: 185 W [ [link] ]

ez összesen 290W. Mindennel együtt nem fog többet felvenni 400 W-nál. A #1-es hozzászóló által és a GPU gyártója által javasolt 550 W-os táp elegendő lehet - nem kell 700 W-os terhelhetőségű táp.


Ennek a belépő szintű táp:

[link]

árától nem sokkal többért kaphatsz magasabb kategóriájú tápot:

[link]

teszt a szériáról:

[link]

2019. nov. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Adam1c1 ***** válasza:
A bronz besorolás, már jó. Ha neked ez tetszik, nem rossz választás. Viszont nézd meg a lapodon hány pines kábel kell a CPU-nak. Igaz, nekem intel lapom van, de 8+4 pines táp kell neki, ami igen ritka. szorzózár mentes procihoz ajánlott. nehogy megvedd a tápot, aztán úgy járj, hogy a cpu-nak kevés.
2019. nov. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#40, az alaplapon található cpu csatlakozó csak a maximális teljesítményt befolyásolja, 4 pines csatlakozót is elég bedugni, úgyis működni fog. 144W-ra van hitelesítve a 4 pines csatlakozó, azaz egy 4 pines is elég alapórajelen az összes ryzen processzornak. 288W-ra a 8 pines, azaz a 8+4 pinre csak akkor van szükség, ha nitrogénhűtésünk van.
2019. nov. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyen konfighoz már azért illene egy magasabb minőségi kategóriába eső tápegység, de ha nincs más kéznél, ez is megteszi.
2019. nov. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Adam1c1 ***** válasza:
PCX szerint szorzózár mentes proci esetében, ha olyan a lap, jobb az ha be van dugva minden. Mármint tuning esetén. Nem tudom annyin múlik-e, hogy mennyi áramot tud felvenni, vagy valami egyéb oka is van. nem értek hozzá. de ők elvileg igen.
2019. nov. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#7, már miért értenének hozzá? Gyakori hiba, amit itt a kérdezőknél is látunk, hogy a celebünk besétál a boltba, és ott a közmunkabéren foglalkoztatott képzetlen bolti eladó informatikusnak vallja magát (mert informatikai üzletben dolgozik), ezért megfogadják a tanácsát, hogy költsenek nála jó sokat. Mi pedig soha nem fogjuk meggyőzni arról, hogy elektronikai termékek árusításához nem kell "informatikus" diploma (akkor már inkább villamosmérnök, mellesleg), mert mondjuk akkor nem egy üzletben dolgozna éhbérért. Te meg most írtál a képzetlen supportosnak egy levelet, aki gondolom két perc guglizással adott egy olyan választ, aminek ugyanúgy semmi értelme nincs. A pcxes kollégák szakértelmét jól jellemzi, hogy mennyire értelmesek az előre összerakott gépeik.
2019. nov. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Adam1c1 ***** válasza:
Ebben van igazság, de ilyen téren ez egy igencsak érdekes műfaj, mert az a helyzet, hogy ezt iskolában sem tanítják. Az ember nem tudja kihez forduljon. meg kell keresnie azokat az oldalakat az interneten, melyek hitelesnek mondhatóak, és ha szerencséje van esendő, halandó, átlag felhasználó barátunknak, akkor a helyes infóhoz jut hozzá, önerőből, és a saját józan belátása szerint dönt majd jól, vagy rosszul PC összeállításakor. Bár a PCX védelmében annyit, hogy ők tesztelik is a gépeket, és nem csak összerakják. (mármint ezt úgy értem, hogy egy-egy összeállítást, időnként) Meg amit összeraknak, arra garanciát is vállalnak. Nem szokott gond lenni a minőséggel. Két gépet is rendeltem már tőlük.Precízek voltak, és pontosak.
2019. nov. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!