Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A BQ! System Power 8 400W...

A BQ! System Power 8 400W mennyire jó és megbízható gaming konfigban? Jobb mint a hexa+ 400w?

Figyelt kérdés

2018. aug. 22. 19:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

A konfig a következő:


[link]

2018. aug. 22. 19:47
 2/13 anonim ***** válasza:
hexa-nál jobb, belépő alap szint, kisebb gépekbe, amiben nincs valami csúcskártya (gtx 1070 vagy felette) és nem tuningolható a processzor, teljesen megfelel.
2018. aug. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

akkor jó azt mondod?


a ház modecom fobos lett végűl.

2018. aug. 22. 20:00
 4/13 anonim ***** válasza:

Konfigról:


Én kihagynám azt az SSD-t, nem fog akkora előnyt hozni mint reméled, felesleges kiadás. Nem veszítesz semmit, ha 2-3 hónap múlva raksz bele egy SSD-t. A pénzt inkább rakd a RAM-ba, mert abból 3000MHz nem ártana, ugyanis sokkal jobban megy a ryzen magasabb órajelű rammal (játékoknál akár stabil 4-6 FPS-t is jelenthet).


Alaplap csak és kizárólag újabb BIOS-szal ismeri fel a processzort, szóval érdemes BIOS frissítési opcióval rendelni, ha netről veszed, lehet hogy új BIOS van rajta, de mi van ha nem, egy raktárba beszorult darabot kapsz? El se fog indulni az összerakott gép, mivel nem indul el és nincs az alaplapban Q-flash plus technológia, nem tudsz BIOS-t frissíteni és ott állsz mint fa*z a lakodalomban.


A videokártya 58 ezerért nevetségesen drága, én a helyedben inkább használt garanciális darabot néznék (ami boltba garanciás lehetőleg, nem 1 hét próbagari stb), ilyen árban már kapsz gtx 1060-at 3gb-os verziót (hiába kisebb a vram, attól a jobb GPU miatt még mindig több FPS-t produkál játékok alatt).

[link]

[link]

[link]

2018. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A táp megfelel, persze, a kinézett vga-nak nincs külön áramkábel csatlakozója ,szóval a 300 wattos is elég lenne, de jobb 400-ast venni, ha cserélnéd a videokártyát később és kell neki 6 vagy 8 pin, akkor nem kell tápot is cserélni.
2018. aug. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A Be Quiet általában FSP belsejű tápokat gyárt:

* [link]

szóval megveszi az FSP-től a tápegység belsejét/kapcsolását, és legyártja egy kissé más alkatrész-körítéssel.


A System Power 8-as széria viszont a HEC ( [link] ) alapjain nyugszik:

* [link]

itt egy 2016-os teszt a 600 W-os változatáról - jókat írnak róla:

* [link]

a 400 W-os változatát jó ár-érték arányúnak titulálják:

* [link]

átment a 80Plus minősítésen:

* [link]

a minősítési szintekről:

* [link]


Az FSP Hexa+ meg egy belépő szintű táp. 80+-os minősítést nem kapott, az 500W-os változatánál egy 2014-es tesztnél:

* [link]

hiányosságokat véltek felfedezni.


Szóval ha a kettő között kéne választani, akkor a Be Quiet!. De annak is van újabb szériája:

* [link]


Bár összegészében az a kérdés, mit jelent egy "gaming konfig"? Kívánod-e túlhajtani? Mert akkor lehet, hogy erősebb, nagyobb kategóriájú táp kell.

2018. aug. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#2 miért lenne érdemes kihagyni? a baj szerintem itt az hogyha a hdd re boot olok akkor csakis arra telepíthetem, a rendszert nem?
2018. aug. 22. 20:12
 8/13 A kérdező kommentje:
#6 ha a továbbhajtás az azt jelenti hogy fejleszteni akkor igen szeretném.
2018. aug. 22. 20:18
 9/13 A kérdező kommentje:

#4

Asus ROG STRIX-GTX1050TI-4G-GAMING

jobb volna?


használtan még garanciával se szeretnék venni videókártyát.

2018. aug. 22. 20:26
 10/13 anonim ***** válasza:

"ha a továbbhajtás az azt jelenti hogy fejleszten"

Nem.

Továbbhajtani azt jelenti, hogy a processzort, vagy a videokártyát magasabb órajelen akarnád hajtani - így az nagyobb tápfelvételt jelentene, ami magasabb minőségű nagyobb terhelhetőségű tápegységet kívánna.


De egyébként a konfiguráció:

* Toshiba DT01ACA100 HDD: 6,4 W ( [link] )

* Kingston A400 SSD: 1,535 W ( [link] )

* AMD Ryzen 5 2600 CPU: 65 W ( [link] )

* AMD B350 chipset: 6,8 W ( [link] )

* NVidia GTX 1050 Ti GPU: 75 W ( [link] )

ez összesen 154,735 W. Hűtéssel, egyebekkel max 200 W.

Ehhez egy 300 W-os, minőségi táp (például egy BQ Pure Power 10 300 W: [link] - ez ráadásul már egy 80+ Bronze minősítésre hajtó táp) is elegendő lehetne.

2018. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!