Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pasztázás után miért melegebb...

Pasztázás után miért melegebb a processzor?

Figyelt kérdés

Egy i7 6700k-ról lenne szó(nincs tuningolva)

Rajta egy Cooler Master 212 hűtő.

Alapjáraton nincs hiba vele 30-40 fok között mozog. Viszont ha játszani akarok pld az új Star Wars játékkal sokszor 75-80 fokig is felmegy.

Ez mitől van? Rendes minőségi Arctic mx4 hővezetőpasztát használtam egy kis borsó szemnyit,a hűtő fel van rakva rendesen nem mozog meg semmi.

A proci ventilátor ilyen 70%-on megy

1 éve volt utoljára pasztázva amikor megvettem

igaz akkor a boltba csinálták meg a pasztázást.



2019. nov. 21. 20:45
 1/7 mkvenner válasza:
73%
Nem akarok beleszólni, de én újra megcsinálnám a pasztázást. Ha már 60 fok fölé megy, akkor valami ott nem kerek, nehogy elfüstöljön valami. Biztos ami tuti.
2019. nov. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 meszike91 ***** válasza:
Túl vastag pasztaréteg?
2019. nov. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk azt sem értem, minek kellett hozzányúlni, ha korábban minden rendben volt.

Arra tudok gondolni, hogy levegő került a kupak meg a hűtő közé.

Azt még megteheted, hogy manuálisan feljebb állítod a ventilátor fordulatszámát. Vagy újrapasztázod megint, előbb nézz pár videót a témában, hátha kapsz jó tippeket.

2019. nov. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A levegős dologba lehet valami, rányomtam a pasztát rátettem a hűtőt de utána levettem hogy megnézzem mennyire nyomta szét a cuccot. Ez lehetett a baj?
2019. nov. 22. 05:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen ez lehet baj. Második felrakásnál esélyes hogy levegő szorult be
2019. nov. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Remélem az a baja mert mást nem tudok elképzelni.

A hűtő és a proci teteje arctic tisztító folyadékkel lett tisztára törölve,a paszta egy borsó szemnyi középre, ennél jobban nem lehet ezt megcsinálni.

2019. nov. 22. 09:14
 7/7 A kérdező kommentje:

Megoldotta a gondot hogy újra pasztáztam.

Alapjáratom sokszor 29 fokos és játékoknál sem megy feljebb 72 foknál.

2019. nov. 22. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!