Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik rendesen az...

Miért nem működik rendesen az új processzor és hűtő?

Figyelt kérdés

Röviden

Egy i5 8500-as procit használtam eddig egy CM Evo hűtővel, a pcx boltban rakattam össze.

Játék közben max 60-65 fokos volt.

Tegnap vettem egy i7 8700k procit, lett hozzá jó minőségű paszta amit ajánlott az eladó, meg ilyen citrom illatű paszta eltávolító folyadék.

Megkérdeztem az eladót hogy megy a processzor csere meg a pasztázás röviden elmondott mindent,videókat is néztem hogy kell és nem tűnt nehéznek.

Szétszedtem a gépet, levettem a hűtőt kivettem a régi procit.

A hűtő alját a folyadékkal fényesre töröltem egy vattapamaccsal nem maradt rajta semmi szép tiszta lett.

Után kibontottam az új procit azt is kicsit megtöröltem.

Beleraktam az alaplaban nyomtam a közepére egy nagyon kevés kb 2 rizsszemnyi pasztát,kicsit szétkentem középem.

Rátettem a hűtőt kereszt irányba meghúztam a csavarokat és kész.

Bekapcsoltam a gépet először kicsit lassan indult de miután beléptem a biosba láttam hogy 40 fokos a proci már akkor aggódtam hogy itt baj van.

Az asztalra belépve 2 programmal is megnéztem a hőfokot ilyen 35-39 között változott tétlen helyzetben.

Utána beléptem több játékba is (Gears5,Star Wars) és ott a proci már ilyen 70-80 fokon ment.

A processzor hűtő rézcsövei nem voltak még langyosak sem.

Ez most mi? Ennél jobban hogyan lehetne pasztázni? Mi a fene lehet a hiba?



2019. nov. 22. 11:59
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és a proci nincs tuningolva alap órajelen megy.
2019. nov. 22. 12:01
 2/15 A kérdező kommentje:
A hűtő beton stabilan van rajta nem lehet még csak megmozdítani sem.
2019. nov. 22. 12:01
 3/15 anonim ***** válasza:

A 8700K proci sokkal jobban melegszik,mint a 8500. Ez teljesen természetes. Ráadásul a "K"-s még jobban melegszik,mint a sima,mert magasabb az órajele is. Nem ártana komolyabb hűtés rá. (Be quie dark rock pro 4,Noctua NH-D14,vagy 15) esetleg vízhűtés.

Úgyhogy valószínű jól raktad össze,csak ez a hűtő ennyit tud.

2019. nov. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 P.O.C. ***** válasza:

Én nem veszek semmi ilyen csoda paszta eltávolítót. Sima kontakt tisztító spay -el szoktam használni, amit egy zsebkendőre vagy papír törlőre fújok. Gyönyörű tisztára levisz mindent.

A két rizsszemnyi meg nem elég szerintem. És én nem hiszek ebben a "középre nyomom, majd úgyis szétkeni" elméletben sem. Szépen egyenlegesen el szoktam kenegetni, azzal a kis átlátszó műanyag lappal, amibe a pen drive -okat is csomagolják.


Biztos jó helyzeted fel amúgy? Az erőkiegyenlítés is számít. Ezért szokták a patenteket átlósan használni. Illetve a csavaros hűtőket is egyenletesen, egyik oldalt is másik oldat is csavarni felváltva.

2019. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Igen ugyan úgy raktam fel ahogyan levettem. És nem téptem meg először a csavarokat hanem egyenletesen húztam meg őket addig amíg nem teljesen szorosak voltak.

Lehet ma szétszedem és újra pasztázom úgy ahogy mondtad.

2019. nov. 22. 12:33
 6/15 anonim ***** válasza:
Attól még,hogy újrapasztázod nem lesz jobb.
2019. nov. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Szerintem ez a hőfok normális ilyen procinál. A proci fém sapkája alatt lévő hővezető anyag nem a legjobb ezért van ez sajnos.
2019. nov. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

i5 8500 TDP 65W

i7 8700k TDP 95W

Itt a különbség.

2019. nov. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Akkor tehát normális a 75 fok? Mert sok fórumon láttam ahol már temették a procit ha 60 fok fölé ment mert hogy leég ha sokáig olyan magas hőmérsékleten üzemel.

De mind1 lehet attól még megnézem,mert ha valóban kevés alatta a paszta akkor az nem túl jó.

2019. nov. 22. 13:49
 10/15 A kérdező kommentje:

Na megcsináltam újra a dolgot. És szerintem javult a helyzet.

Jó alaposan letisztítottam azzal a folyadékkal,nyomtam egy kis pasztát középre és filmszerűen szétkentem az egész proci felületén,a hűtőt rányomtam és szép egyenletesen sarokról sarokra leszorítottam.

Az asztalon ilyen 30-35 fok között van, játék közben a star warsban van egy rész ahol korábban mindig felment 84 fokig de most 74-nél magasabbra nem ment.Pedig 1440p-ben játszok ultrán.

Ha levettem a grafikát teljesen akkor meg a 65 fokot sem ütötte meg.

Köszi segítséget mindenkinek.

2019. nov. 22. 15:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!