Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem működik most rendese...

Miért nem működik most rendesen az új proci?

Figyelt kérdés
van egy új i5-8400-am... 2 napig teljesen jól működött 80-100 fps gta 5-be.... most meg mind a 6 mag ugyan úgy jó, minden ugyan úgy működik... a hőfok tökéletes (50) erre.. 50fps, és lassan tölt be a gta! mitől szokott lenni ez hogy az új proci 3.napján csak úgy... rosszabul teljesít????

2018. aug. 25. 22:08
 1/8 A kérdező kommentje:
nézem, 6mag mind jó... a 6. mag 90-100% megy.. míg a többi csak 10%
2018. aug. 25. 22:10
 2/8 anonim ***** válasza:

Windows Update be van kapcsolva? Friss driverek fent vannak? Cinebench-t és Valley Benchmark-ot próbáltad már?


Vírusírtót lefutatad? Esetleg ha HDD-val lenne valami probléma?

2018. aug. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Windows Update be van kapcsolva? Friss driverek fent vannak? Cinebench-t és Valley Benchmark-ot próbáltad már?

Vírusírtót lefutatad? Esetleg ha HDD-val lenne valami probléma?

nem tudom hogy windows update bent van e... a driver booster-el töltöttem le pár drivert... cinebench és a valley-t nem ismerem, nem próbáltam, vírus írto nem talál semmit

2018. aug. 25. 22:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Valami dolgozik a háttérben.

A driver boostert meg ne használd, mert egy fos.

2018. aug. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a háttérben nem megy semmi, de hogy ha ne használjam a driver booster-t akkor milyen driver töltsek a procira rá?
2018. aug. 25. 22:55
 6/8 A kérdező kommentje:
nos az van, hogy megnyomtam a windows+g-t be nyomtam a Turbo mode-t vagy mit ami elvileg több fps-t ad ilyenkor... erre meg most mind az összes 6 mag tökéletesen működik :/ hm.... na mind1 remélem a továbbiakban is működni fog ez a megoldás.
2018. aug. 25. 23:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Mondanám, hogy törölj le mindent, ami a DriverBooster-hez köthető, illetve magát a DriverBooster-t is, de inkább ne tegyél semmit. Ha működik a gép, akkor próbáld fenn tartani ezt a törékeny egyensúlyt, ne változtass ilyen téren semmit se...

Egyébként gondolom észre vehetted, hogy mindenhol elítélik az automatikus driver telepítő/frissítő programokat. Azért teszik, mert könnyedén megeshet, hogy rossz verziót szed le neked, így már eleve a megfelelő működés sem garantálható. Ennél még az is biztonságosabb és mellesleg egyszerűbb, ha előkapod az alaplaphoz tartozó CD-t, és ha van külön videókártyád, akkor az IGP driver-en ("integrált videókártya") kívül minden más dolgot felraksz onnan, ami alapnak van megjelölve. Videókártyánál szintén hasonlóan érdemes eljárni, már ha van CD. Bár a gépben levő hardverek nevét kikeresni és így a megfelelő oldalról (AMD/Nvidia/Intel) leszedni a megfelelő driver-t sem bonyolult dolog, csak kis időt kell rá szánni.

2018. aug. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
értem kiskeni, nagyon köszi a választ!
2018. aug. 26. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!