Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Teljesen PASSZÍV hűtéssel...

Teljesen PASSZÍV hűtéssel ellátott PC?

Figyelt kérdés

Szükségem lenne egy extra halk PC-re. Úgy terveztem, hogy mindenből passzív hűtésű alkatrészt teszek. Videokártya, tápegység is passzív hűtésű lenne, valamint nem lenne külön a gépház hűtésére ventilátorok.

Viszont a processzort azért nem merném, 100%-ban passzív hűtéssel működtetni. De HA meg lehet, akkor szívesen várom az ötleteket. Mert ugyan halk gépet szeretnék, de azt nem szeretném, hogy a hűtés rovására menjen. Sokan írják, hogy a passzív tápegységek, azok nem olyan hatékonyak. Van-e esetleg tapasztalata valakinek ezzel kapcsolatban?


NEM játékra használnám a gépet! Munkaállomás lenne.



2019. nov. 30. 10:46
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

"Ryzen nem jöhet számításba? Pont a munkaállomás az a terület, ahol az Intel nem rúghat labdába."


Hmm?? Megmondom őszintén soha sem volt AMD-s processzoros gépem. De még csak amd-s videokártyám sem. Hallottam arról, hogy az AMD prociban is nagyon jó mostanság. Na de ennyire, hogy lekörözi az Intelt? Ez fura.


"Miért nem veszel - akár használtan - egy iMac-et? Teljesen csöndes, soha sem melegszik és atom stabil. Hozzápakolsz egy külső DSP-kártyát és kész a zenei munkaállomásod. Sokkal jobb, gyorsabb, sokrétűbb és stabilabb a zenei munkálatoknál egy Mac, mint egy akármilyen windows-os vagy linuxos gép, még akkor is ha ezt a pc-t specifikusan erre építenéd. A stúdiószoftverek, elektromos hangszerek (sampler, midi-keyboard, szintetizátor... stb.) 100%-osan kompatibilis a Mac-el, még csak a driverekkel és frissítésekkel sem kell szopni."


Ebben teljesen igazad van! A tetejében még gondoltam is erre. Viszont te is tudhatod jól, hogy egy minőségi stúdiózásra is alkalmas hangkártya az negyed millánál kezdődik. Az iMac az pedig nekem brutálisan drága. Tudom, hogy jó lenne, de szerintem meg lehetne építeni egy halkabb gépet, muzsikálásra.


Egy Linux Mint vagy Ubuntu + ALSA kombóval, lehet zenélni. Szerencsére már több stúdiószoftver is kompatibilis linux disztrókkal. (Nekem ment Ubuntu-val a Propellerhead Reason, bár tény, hogy kellett szívni vele. xD)

A Windows-t nem szeretem.

2019. nov. 30. 15:40
 12/13 anonim ***** válasza:

Milyen helyiséghez kell?

Nem megoldhato hogy a gep külön szobába legyen, a te oldaladon csak periféria és monitor? Akkor nem kell aggodni a hang miatt, több helyen láttam, és hatékony megoldás.

2019. dec. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Sajnos nem megoldható a külön helység. :/
2019. dec. 1. 19:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!