Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Játék esetébe miért pörög fel...

Játék esetébe miért pörög fel a passzív hűtéssel is rendelkező videókártyám ventilátora maximum fordulaton ami játék közben is maximum 55°C fokos? .

Figyelt kérdés
GTX 1070 videókártyám van, egész pontosan ilyen [link] ha nem játszok akkor 38°C-nál fentebb nem megy a hőmérséklete, de játék közben sem melegszik 55°C fölé, ha nem játszok akkor a ventilátorok nem pörögnek, ha játszok akkor elkezdenek pörögni, de egy idő után a hangjából ítélve maximális fordulatszámon kezd el pörögni, ennek okát nem tudom, eddig nem csinálta ezt és azért nem tudom az okát, mert mint leírtam 55°C-nál nem megy fentebb a kártya hőmérséklete, amikor maximális fordulatszámon felpörög a kártya a monitor kikapcsol a gép nem áll le, nincs letöltve az MSI Afterburner sem, nem is nyúltam soha a videókártya beállításaihoz.
2019. jan. 1. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:

"nincs letöltve az MSI Afterburner sem, nem is nyúltam soha a videókártya beállításaihoz"


Hát valószínűleg pont ez a baj. Valószínűleg valami pocsék hűtési görbével üzemel jelenleg, amit meg kéne változtatni. Elvileg lehet UEFI-ből is állítani, de Afterburnerrel könnyebb.


Egyébként véletlenül nem fordulhat elő, hogy szimplán túl hangosak a ventik és úgy hangzik, mintha maxon pörögne, pedig nem? Az MSI kártyákkal nincs semmi tapasztalatom, de az ASUS 900 szériás kártyái mocsok hangosak voltak alacsonyabb fordulaton is.

2019. jan. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogyha egy GTx750/1030 vagy hasonló kaliberű kártyáról váltottál ami alig melegeszik akkor szerintem csak félrehallod. Én 1050Ti-ről váltottam 1080-ra, a 1050ti gyakorlatilag hangtalan volt, a 1080-amnak pedig van hangja. Hát igen, az a +220% zajjal jár :D
2019. jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nem hallom félre, mert amúgy az egész gép szinte teljesen hangtalan, és játék közben is alig van hangja a videókártyának, meg hát mint írtam, amikor nagyon hangos lesz a kártya, olyankor a monitor is kikapcsol, de csak ebben az esetben, első válaszoló abban tudnál nekem segíteni hogy mi lenne a videókártya szempontjából a megfelelő hűtési görbe ?.
2019. jan. 1. 20:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!