Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért miért hideg a processzor...

Miért miért hideg a processzor hűtő?

Figyelt kérdés

i7 7700k nincs húzva+212x hűtő

Alapjáraton a proci ilyen 28-32 fokos. De amint 100%on van terhelve az aida 64 stressz tesztben 70-80 fokon megy de a hűtőnek a fémrésze meg a rézcsövek teljesen hidegek.

Ez most mitől van?

A pasztázás tökéletesen megvolt csinálva.

1. izopropil alkohollal megtöröltem a proci tetejét a meg a hűtőtnek az alját.

2. nyomta egy kb borsószemnyi pasztát (artic mx4) a processzor közepére és egy kártyával nagyon vékony rétegben szétkentem

3. rátettem a hűtőt,kicsit forgatva kinyomtam minden levegőt alóla és egyenletesen meghúztam a csavarokat sarokról sarokra haladva.


Mi a gond?



2019. dec. 2. 18:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Az nem lehet baj hogy túl sok voltot kap?

Egy nem tuningolható h270 lapban van benne és a cpuz szerint teljes terhelés alatt 1.332v-ot kap.

Ez nem túl sok?

Állítani sajnos nem lehet a biosban.

1 dolog lehet csak a "voltage optimalization" de az sem segített rajta.

2019. dec. 2. 19:53
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A hőmérsékletet a processzor magjánál méri a szenzor, nem a hűtőbordán. Teljesen normálisak az értékek.
2019. dec. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A processzorban nincs külön szenzor, hanem a processzor különböző paraméterekkel megtippeli, hogy hány fokos lehet. Az alaplapnak viszont van, ami közvetlenül a foglalat alatt található. Azt az értéket olvasd le.


Az alaplapon található cpu szenzor messzebb található, mint a rézcső, aminek a lehető legjobb a hővezetése. Már

50 foknál forrónak kellene lennie a hűtőbordának, nem 80 fokon jéghidegnek. Ebben az esetben vagy a szenzor hibás, vagy pedig rossz a pasztázás.


Ha pedig az alaplapi azt mutatja, hogy hideg a processzor, akkor a processzor tippeli meg rosszul a hőmérsékletet, vagy peedig nem delidelted a processzort.

2019. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Úgy pasztáztam ahogy videókban láttam. Nem raktam rá sokat de nem is keveset. Apránként keresztirányban húztam a csavarokat, a hűtő beton stabilan van rajta meg sem lehet mozdítani.

Ezt nem értem én sem hogy miért nem melegszik a hűtőborda meg a cpu-hoz érintkező rèzcső sem. A proci teljesen új tehát nem használt vagy ilyenek. Az alaplappal korábban soha nem volt gond egy i5-el volt használva és ott nem volt ilyen drasztikus hőmérséklet érték.

2019. dec. 2. 21:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Már hogy ne lenne a cpu-ban szenzor, az Intel még azt is meghatározza, hogy +/- 5% hibával mér, de nem ez a lényeg. Az említett 212x egy viszonylag nagy méretű hűtőborda, kizárt dolognak tartom, hogy ez 50 fokos hőmérsékletnél forró lenne. Szerintem még 80 fokon is csak langyos.


Kérdezőnek újra írom, hogy az említett processzor hőmérsékletek normális tartományban vannak, nincs teendő. Ha probléma lenne a hűtéssel/hűtőbordával, akkor amúgy is túlhevülne a processzor és lekapcsolná magát.

2019. dec. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!