Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek is nagyon lelassul...

Szerintetek is nagyon lelassult a számítógépek fejlődése?

Figyelt kérdés
Főként a gpu-ra és a cpu-kra értem. Nyilván a forint is gyenge, de ez csak ráadás.
2019. dec. 7. 18:14
1 2 3 4
 21/40 hypno ***** válasza:

#20


Pontosan.


Attól hogy a fejlettebb dolog esetleg megfizethetetlen árú, még műszakilag magasabb színvonalú.


Az ár érték arány nem műszaki hanem inkább gazdasági kategória.

2019. dec. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
0%

#21

Viszont ha egy adott árkategóriában 3 év után nem tudsz jobb terméket venni, mint amit megvettél, akkor abban az árkategóriában nincs fejlődés. Ha egy árkategóriában 10 év alatt megháromszorozódik a számítási teljesítmény, míg előtte 6 év alatt négyszer olyan mértékben növekedett, akkor abban az árkategóriában elég alaposan lelassult a fejlődés.

2019. dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
21.: Aham, szóval ha valaki legyártott volna 10 éve egy 1 nanométeres processzort (amit szerintem simán megtudtak volna csinálni, csak pénz kérdése), akkor az intel és amd egy nagy rakás szar lenne, akik 20 évvel le vannak maradva?
2019. dec. 8. 17:58
 24/40 anonim ***** válasza:
Egy másik kérdésnél volt valaki, aki RX470-et szeretett volna lecserélni 80 ezer forintig. Mindenki használt kártyát ajánlott, mert különben a 470 használt árára 300% ráfizetéssel ~30% plusz teljesítményt kapott volna. És az RX470 már 3 és fél éves kártya. Ha olyan ütemű fejlődés lenne, mint a 2000-es években, ma ebbe a 80 ezer forintba beleférne a 2080 Ti teljesítménye.
2019. dec. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 hypno ***** válasza:
Nem igazán értitek a fejlődés szó jelentését.
2019. dec. 8. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Azért büszke vagyok magamra, régen az ilyen alakok kihoztak a lelki nyugalmamból, most pedig kibírtam trágárság nélkül :)


24.: Megtudtuk, hogy az árcsökkenés és a fejlődés között nincs összefüggés :DDD

2019. dec. 9. 08:04
 27/40 anonim ***** válasza:

De azt is elfelejted, hogy attól, hogy a középkategóriával példálóztam a csúcskategóriában is ugyanez játszódott le. A csúcsmodell fogyasztói ára a z elmúlt 7 évben megduplázódott, miközben a teljesítmény csak megháromszorozódott. Ezzel szemben 2004-2010 között a csúamodell ára csak másfélszeresére nőtt, miközben a teljesítménye a tizenkétszeresére.


Akkor mit is értelmezünk rosszul? Az ártól csak még rosszabbul áll a mai kártyák szénája, de ha kivonjuk az egyenletből, akkor is azonos hosszúságú időszak alatt negyedannyi gyorsulást mutattak.

2019. dec. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 A kérdező kommentje:

Szerintem a fejlődés az, ami önmagunkból fakad, nem pedig abból, hogy lecserélünk egy anyagot egy dupla olyan jóra, ami 20-szor annyiba kerül.


Ezt pedig igenis pénzben lehet mérni, reálértékben.

2019. dec. 9. 08:42
 29/40 hypno ***** válasza:

#26


Na látod!

Az is fejlődés - konkrétan a jellemé - ha egy probléma megértésének hiányából fakadó frusztrációdat nem verbális agresszióval vezeted le. :)

2019. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:
29.: ezt bezzeg rögtön kitudtad fejteni. A többi viszont csak okoskodás, mert nem támasztod alá semmivel sem. Rosszabb vagy, mint az öregasszonyok :)
2019. dec. 9. 16:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!