Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem adhat jelet a...

Miért nem adhat jelet a monitornak a gép?

Figyelt kérdés
van egy pcm, pár éves, egyszer csak nincs jel a monitornak, nincs kép...Kicseréltem már benne mindent, de egyszerűen nincs jel, kicseréltem a tápot, alaplapot, monitort, kábelt, procit, ramot, és semmi, bekapcsol a cucc, de jel nincs, VGA-val próbálom, a kérdésem az, hogy vannak ezek a kis drótos kábelek amik a gépházból jönnek, és bekéne dugni alaplapba, pl POWER SW, HDD LED, POWER LED+ stb..ezeket ha rosszul dugom be, okozhatja ez hogy nincs jel? illetve még egy hdd-n probáltam, ha az elromlott ugy is kéne jelet adni ugye? átraktam ssd-re is (amin nincs windows) de igy is kéne adnia jelet tudtommal, lgalább annyit hogy a képen kiirná hogy nem bootolható a cucc, bármi ötlet amit elronthattam?

2019. dec. 8. 16:15
 1/2 P.O.C. ***** válasza:

A POWER SW a bekapcsoló gomb. Azt nem tudod rosszul bekötni, csak egy kapcsoló. A többnél fontos a polaritás, de mag csak nem működnek ezek a ledek ha rosszul kötöd be.


A gépnek HDD nélkül vagy bármilyen háttértár nélkül is adni kell képet. Táp, alaplap, CPU, RAM és valamilyen videokártya (lehet integrált is). Ezek kellenek csak hogy legyen kép.


Persze jó lenne ha leírnád a pontos típusát, mi volt benne és mire cserélted ki.

2019. dec. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
asrock h81 pro btc az alaplap, ram-ból sok van, probáltam mindegyikkel, nemhinném hogy számít, tápból is 2van, és mindegyik táp külön müködik egy második géppel (már átszereltem őket) igazából mindent cseréltem már, videokártyával is probáltam és anélkül is (videokártya megy tutira mert átraktam egy másik gépbe és ott ment) igazából amire gondolhatok az az hogy rosszul kötöm be a dolgokat, jelenleg a tápból kijön egy 4pines kábel, amit berakok egy 8pines alaplapi dugaszba (gondolom ezt nem lehet elrontani mert máshogy is probáltam és nem lehet akkor bedugni:D) aztán a tápnak a főcsatija, az a hosszú vízszintes megy alaplapba, és szerintem ennyi, kellene még valami mást bedugni?
2019. dec. 8. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!