Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A PassMark CPU benchmark...

A PassMark CPU benchmark oldal megbízható?

Figyelt kérdés

Mennyire szolgáltat valós adatokat, értem ez alatt, hogy pl. egy Ryzen 3 1200 valami 6500 pont körül teljesített 4 maggal, míg a Ryzen 5 1600 12000 pont körül, 6 maggal, kb. ugyanolyan órajelen.


De pl. a Ryzen 5 1500x egy tizessel drágább mint az 1600-as, de "csak" 10 ezer pont körüli lett a benchmark.


Mi alapján lehet akkor eldönteni, hogy melyik a legjobb ár-érték arányú processzor, mindegy hogy Intel vagy AMD?


Teszem azt ott az i3 9100F, eleinte olyat akartam venni, mert papírom talán a legjobb ár-érték arányú (erős-olcsó) i3, de aztán jött a Ryzen 1600.


Tudtok valami más oldalt is a youtube gamerek videóin kívül...?



Az is fontos lenne, hogy a való életben játékhoz, renderhez elég-e az 1200-as, vagy kell az 1600? Nem mindegy mert előbbi fele annyiba kerül...


2019. dec. 12. 11:48
 1/3 Shaddark ***** válasza:

Hát én úgy szoktam

eldöntöm mi(k) érdekelnek.

Aztán azokhoz keresek megfelelő konfigot.

Ezek az un. szintetikus tesztek csak nagyságrendeket tudnak meghatározni, pl. látod hogy egy 100ezres proci jobb mint egy 30 ezres.

Pl. ide

[link]

felmész és kiválasztod adott vidkarihoz azokat a procikat amiket jónak gondolsz és megnézed melyikkel mennyi fps van.


Én mondjuk nagyon nem vagyok híve a beépített vidkariknak, szerintem nagyon sok hátrányuk mellett az egyetlen előnyük az áruk.

Játékra nem igazán ajánlom senkinek sem.

2019. dec. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hardware unboxed. Ott bőven nézhetsz releváns teszteket, ráadásul nem elfogultak.
2019. dec. 12. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Shaddark ***** válasza:
Köszi, feliratkoztam én is egész jónak tűnik.
2019. dec. 12. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!