Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az újonnan vásárolt ramom...

Az újonnan vásárolt ramom elrontotta az egyik ram slotot?

Figyelt kérdés
A gépemben eddig 2x4 GB DDR3 ram volt vettem újonnan hozzá egy 8 gbs ramot hogy betegyem az egyik négyes helyére hogy 12 gb ramom legyen, és mikor betettem az új ramot és elindítottam a gépet fura módon elől azok a ram jelző számok a gép elején felvillantak és a gép hiába kapcsolt be kép nem volt kivettem majd vissza tettem a régi 4 gb-s ramot és már úgy se indult el csak akkor indul el ha kiveszem... most akkor az a slot elromlott? de mitől? újonnan vásároltam a ramot ugyan az a márka ugyanúgy ddr3 annyi különbséggel hogy az egyik 4 gb a másik 8 de mostmár simán 2x4 gbvel se indul el csak simán a 4 gb rammal mi lehet a probléma? hihetetlen módon oda figyeltem rá hogy jól rakjam bele a gép is áramtalanítva volt mindent tökéletesen csináltam..

2019. dec. 13. 12:08
 1/4 A kérdező kommentje:
update: Kiderült hogy a ram slotja nem rossz és a ramok sem rosszak viszont az is kiderült hogy csak akkor jó hogyha egy ram van benne de eddig két rammal is működött a gép most mi lehet a baj?
2019. dec. 13. 12:22
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán támogat az alaplap 8gb-nál több ramot?
2019. dec. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Utána néztem és sajnos nem.. nem is gondoltam volna hogy ilyen régi az alaplapom csak max 8 gb-t enged lehetséges hogy emiatt letiltotta a több ram slot használatot? mert most akkor vissza vinném a ramot a boltba mert vissza tudom csak megkéne oldjam hogy most a régi 2x4es rammal fusson a gép mert most csak egy slotot enged
2019. dec. 13. 13:05
 4/4 anonim ***** válasza:
A bios-t reseteld. Hátha...
2019. dec. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!