Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus b450m-a Rx 590 Special...

Asus b450m-a Rx 590 Special Edition 8gb 256bit Ryzen 2700x 2x8gb 3200mhz ram (2933mhz-en) PSU/Táp nem bírja?!

Figyelt kérdés

Cooler master v2-es 600W-os tápom van.

Most tettem bele 1 régebbi Videó kártyát és működik.


Eleinte Windows 10 telepítésnél meg akadtam, 6magra kellet vissza húznom a CPU-t és csak úgy bírtam újra rakni a HDD-m.

Majd Driverek telepítése után, kötelező Restart és nem töltött be soha többé..


Lehetséges, hogy a GPU-Driver miatt?

Vagy...CPU driver veszett volna össze az Alaplapi CPU kezelővel?



2019. dec. 14. 13:33
 1/7 hypno ***** válasza:

Egy rendszer telepítés nem olyan megterhelő, hogy akár a táp, akár a CPU letérdeljen tőle.


Nálad valami egész más gond lehet.


Én visszaállnék a startvonalra, resetelném a BIOS-t és teljesen alap beállításokon raknám fel a rendszert, meg a drivereket. Mindíg csak egyet...majd próba újraindítás. (Ha így csináltad, nem szóltam)

2019. dec. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy nincs beállítva elsődlegesnek a PEG?
2019. dec. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tápodnak bírnia kell, én az alaplapi bios frissítésre gyanakodnák. Vagy nem az új van rajta (Update AM4 combo PI 1.0.0.4 patch B) , vagy ha az új van rajta, még egyszer át kellene futtatni. Manapság ez az AMD-k átka, mindig jó ha az új bios figyel az alaplapodon.


[link]

2019. dec. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Amúgy cseréltem tápot és minden jó volt, de a procimat vissza kellet húznom vagy pedig meghalt a gép...

Most láttam a BIOS updates kommentet, megpróbálom és majd írok ide is, meg redditre is.. Azóta 650W os Zalman van benne. Asszem Silveres. 80+ és néha-néha kimaszolt gameknél ki crasshel a gép, mikor a vga kb 60%-os kihasználtságnál van... Remélem BIOS, mivel nem nagyon akarok 30-40é PSU/Tápot venni. 😁

2020. ápr. 19. 11:55
 5/7 anonim ***** válasza:
Hőmérsékleteid jók? Integrált gpu kiiktatva?
2020. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Yap hőmérségletek tökéletesek, 30°C alapjáraton (YouTube stb..).

Game mellet 40-50°C..Ami AMD-nél elképesztő, de na ott van 3db 140mm-es venti. x.x

GPU 40°C alapjáraton.👀

(Plusz nem fűtök! 😂)


Am Update után..ugyan az.. most azon gondolkodom állításam-e vissza 6 magra.. vagy nézzek szét?

Mondjuk tuti Táp és csak elbaxom vele a "SZABAD"időmet...


Semmi integrált opciósdit nem találtam a BIOS-ban... 🤷🏻‍♂️


Amúgy nem nagy gáz, az a 6 mag 12 szálon, mivel még így is mindent fullon viszek, ez olyan így, mint valami meglepetés...

1x szülinapomra (jövőre), veszek 1 tápot, ami mellé automatikusan fog járni a +2 mag és +4 szál..


Ui.: NE VEGYETEK SZAR TÁPOT!


(Ez már a 2ik NoNameShit.)

2020. ápr. 19. 18:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egy egész jó táp, nem szabadna letérdelnie, főleg nem ennyitől. Nyilván előfordul, hogy mégis, ne zárjuk ki teljesen, azért egy memtestet néznék, és telepítenék másik drivera is egy rendszert próbálgatni, lehet, hogy akkor már egy ssd-re. Ha azzal jó, akkor ellenőrizném a vinya felületét minimum a rendszerpartíción.
2020. ápr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!