Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem indul el a számítógé...

Miért nem indul el a számítógépem?

Figyelt kérdés
délután bekapcsoltam a gépet nem is volt vele semmi probléma tökéletesen működött, majd kikapcsoltam kihúztam az összes kábelt a gép hátuljából mivel takarítottam az asztalt és le kellett vegyem az asztalról a gépet mivel nekem az asztalon van, szóval miután kész lettem a takarítással összekötöttem a gépet kapcsolnám be és se kép se hang egyáltalán nem kapcsol be ventik se indulnak be meg a gomb se világít, mintha egyszerűen nem lenne benne áram pedig van, mivel az alaplapon van egy kis led ami ha nincs is bekapcsolva a gép narancssárgán világít ha áram van benne, viszont a gép nem kapcsol be, majd megnéztem hogy az alaplapból nem jött e ki valamelyik dugasz de nem nem jött ki semmi minden tökéletesen van belül is összedugva.. mi lehet a baja? zárlatot kapott?

2019. dec. 16. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Ennek fuss neki még egyszer, mert nagyon nehezen érthető.
2019. dec. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
lényeg annyi hogy kihúztam a gépből a kábeleket de nem a belső kábeleket hanem a tápkábelt billentyű hdmi meg ilyenek majd mikor újra összedugtam már nem indult el egyáltalán pedig van benne áram mivel az alaplap világít
2019. dec. 16. 16:37
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Sok baja lehet. Pl. amikor kihúztad a monitor csatlakozót kimozdult a videó kártya a helyéről. Valamit nem jól húztál ki és túlfeszültség lépett fel (zárlat nem valószínű), és még 1000 más oka lehet. Ha nem értesz hozzá, vidd el szervízbe ahol megnézik. Márpedig látszik, hogy nem értesz hozzá.
2019. dec. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
27%
tápegység lessz
2019. dec. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nagyjából értek hozzá tudom melyik kábel hova való ezt a gépet is én raktam össze 2 éve tökéletesen megy a videókártyát kivettem most a gépből hogy az alaplapi videókártyát használja de ígyse indul el
2019. dec. 16. 17:02
 6/9 A kérdező kommentje:
4es de ha a rossz a táp attól még lehet benne áram? mivel ad áramot az alaplapnak mert világít a rajta lévő led ami mindig is világítani szokott
2019. dec. 16. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Valószínűleg tönkrement a tápegység.

Attól az alaplapi LED még világíthat, ugyanis a táp több különböző feszültésget is biztosít a gépnek, és könnyen lehet, hogy ezek közül valamelyik "elszállt". Vagy esetleg az is lehet, hogy ad áramot, csak túl gyengét, ami a LED-hez elég, de a többi részegységnek nem.

De mindenek előtt egy BIOS resetet csinálj! Nem egy olyan gépet láttam már, aminek mindössze ennyi volt a baja.

És még valami: ha megjavul a géped, tölts le rá egy ki****ott nyelvtani gyakorlószoftvert, mert egyszerűen fizikailag fájdalmat okoz, hogy valaki ennyire ne tudjon írni. Válság van, és spórolsz a nagybetűkkel meg a pontokkal?

2019. dec. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Én is tudom hogy nagyjáböl melyik szervem hova való, mégsem vagyok sebész főorvos.
2019. dec. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is a tápra voksolnék így látatlanban.


Egy jó tanács: az írásképed minősít. Ha nem akarod, hogy mindenki kőbunkónak nézzen egyből, javaslom tanulj meg normálisan írni és fogalmazni. Egyáltalán hogy jutottál túl a 2. osztályon ilyen írással?

2019. dec. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!