Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hardverhiba? A számítógépem...

Hardverhiba? A számítógépem véletlenszerűen lefagy, és nem indul újra.

Figyelt kérdés

Körülbelül két hónapja kezdődött a probléma. Véletlenszerűen elkezdett lefagyogatni a számítógépem, akár játék alatt, de volt, hogy böngészés közben. Az alábbi dolgokat tapasztalom:


- Elindul rendben, de megnyitok egy böngészőt (Chrome) / vagy elindítok egy játékot és kis idő múlva lefagy,

- Párszor előfordult a kékhalál is (Windows 10);

- Lefagyás után nem tudom elindítani újra, mert felpörög a gép, a merevlemez működik, de nincs kép,

- Többszöri áramtalanítás után elindul, de kétszer is előfordult, hogy 3-4 rövid sípszóval valamit mondani akart,

- Előfordul, hogy egy-két hétig problémamentes a gép,


Közben ránéztem a megbízhatóságfigyelőre és vannak hibák. A mai napra például hardverhiba hardverhiba hátán (6 darab), az alábbi szöveggel (példa):


Forrás

Windows


Összegzés

Hardverhiba


Dátum

‎2019. ‎10. ‎15. 19:40


Állapot

Nincs bejelentve


Leírás

A hardver hibája miatt a Windows nem működik megfelelően.


Probléma-aláírás

Problémaesemény neve: LiveKernelEvent

Kód: 141

1. paraméter: ffffc989b24ab010

2. paraméter: fffff8007891077c

3. paraméter: 0

4. paraméter: 4

Operációs rendszer verziója: 10_0_18362

Szervizcsomag: 0_0

Termék: 256_1

Operációs rendszer verziója: 10.0.18362.2.0.0.256.48

Területibeállítás-azonosító: 1038


A Biost már frissítettem korábban, a videókártya illesztő pedig régebbi verzió, amikor még nem volt gond a gépemmel.

Memtestet futtattam, nem volt gond; FurMark stressz tesztet is futtattam, nem fagyott ki; Video Memory Stess Test-et is futtattam, nem mutatott hibát.


Valakinek lenne valamilyen ötlete, hogy merre tovább? Melyik hardver lehet a problémás? Milyen vizsgálatot lenne érdemes futtatni? A (hivatalos) Windows 10-et nemrégen telepítettem újra SSD meghajtóra, szóval ezzel talán nem lehet gond.


Vagy, várom a javaslatokat egy megbízható és jó szervizre a XIII. kerületben. :)


2019. okt. 15. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez lehet alaplap hiba (Ha négy sípolás van, az rosszat jelent), rossz tápegység, esetleg túl sok felgyülemlett szemét a gépen.

Futtass le rajta CCleanert

2019. okt. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos én is gondoltam az alaplaphibára, viszont fogalmam sincs, hogy hogyan lehetne azt tesztelni.

A tápegységre viszont még nem gondoltam. Na azt hogy lehet kideríteni, hogy működik-e normálisan, vagy sem?


Szemét nincs a gépen, mert kb. két hete telepítettem újra.

2019. okt. 15. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha szét tudod szerelni, akkor csináld azt

Nézd meg, van-e púpos kondi. Ha van, akkor azért.

Hisz egy rossz táp bármikor viheti a gépet a túlvilágra.

2019. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vidd el szerívbe és megoldják neked..


Tápot csak is tápteszterrel lehet tesztelni, Memóriákat pedig szintén lehet tesztelni egy programmal. Alapvetően más nem igazán marad.. CPU nem hiszem, hogy rossz lenne, marad még esetleg a VGA amit kiszedsz és megpróbálhatod alaplapi kártyával használni, hogy úgy jelentkezik-e a hiba.


Ezen felül még a meghajtók lehetnek haldokló félben arra pedig ott egy HD sentinell.

2019. okt. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezek még nekem sem jutottak az eszembe, nem hogy a kérdezőnek. Tényleg, RAM hibára is utalhat. De az alaplap is lehet hibás
2019. okt. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

"Ezek még nekem sem jutottak az eszembe, nem hogy a kérdezőnek."


De, ezek pont eszébe jutottak a kérdezőnek, pillants rá arra, hogy mit írtam a kérdésben.


A memória hibát egy az egyben kizárnám. Lefuttattam több cikluson keresztül a Memtestet, nem jelzett hibát.

A meghajtókat is teszteltem korábban, az SSD 98% körül volt, a HDD-vel pedig nem volt gond.

Mivel nem tudom a hibát igazán reprodukálni, sajnos hiába dugom be az integrált kártyába, nem valószínű, hogy egyhamar előjön a gond. Egyébként amikor nem volt kép, próbáltam bedugni az integráltba, de úgy sem volt kép.


(Azért másoltam be egyébként azt a Windows probléma leírást, mert gondoltam hátha egy hozzáértő látja belőle, hogy mi lehet a gond)


Mellesleg még mindig várom a javaslatokat egy jó szervizre a XIII. kerületben.

2019. okt. 15. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!