Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amd FX 8350 mennyire számít...

Amd FX 8350 mennyire számít jó processzornak? Mit érdemes nézni?

Figyelt kérdés

Mit érdemes nézni,figyelembe venni ha teljesítményre vagyok kíváncsi? 8x4 GHz az elég jól hangzik,ugyanakkor benchmarkon még sem teljesített annyira jól mint az újabb generációsak.

Jelenleg 6x3 GHz van de megregebbi szériás.


2019. dec. 17. 11:24
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

#20


van ryzen 1400am, meg fx 6300am is

2020. jan. 2. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

#20 több mint 50 százalékkal gyorsabb szálanként a ryzen első generációja is, ha ezt nem érzed játék alatt akkor veled van valami gond - vagy esetleg olyan GPU limited van hogy hiába a gyorsabb CPU. Nekem is volt fx procim, 6100, 6300 és 8300, az átlag fps el sosem volt különösebb gond(értsd 60+ fps t tudta hozni megfelelő kártyával), de a minimumok rettenetesek voltak mindig. Amikor váltottam Prey t, meg BF1 et játszottam, Prey a reaktor teremben 25-30 fps re zuhant FX procival, ryzenen(1700) beton stabilan tartotta a 70 et mindenhol. BF1 multiban néha-néha leesett 30-35 FPS re, ryzenen egyszer nem láttam 75 alatt - ugyanazzal a kártyával, ugyanolyan beállításokkal. Nem tűnik fel, hogy a random megakadások amiket kb bármelyik játék alatt tapasztalsz FX procival teljesen megszűntek ryzenen? Használható, mert persze hogy az, az FX még mindig nagyobb teljesítményre képes átlagban mint a konzolok(habár ez inkább a konzolokat minősíti), de miért vennél FX alapú gépet amikor kapsz jobbat ugyanannyi pénzért. Ryzen gyorsabb, fejleszthető, kevesebbet fogyaszt, nincs egyetlen érv sem az FX mellett.


#18 általános használat alatt az FX8 testvérek között is 4 magos, nagyon speciális szituációban kell lenned ahhoz hogy integer számításokat végezz "általánosan". 8 munkás 8 munkásnak számít, ha összesen 4 lapát van? Nem pontos analógia, de a lényeg azt hiszem érthető. Előbb mondanám 16 magosnak a 8 magos ryzeneket a SMT miatt mint az FX8 at 8 magosnak, közelebb állna a valósághoz.

2020. jan. 2. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!