Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Leszedtem a laptop hátulját,...

Leszedtem a laptop hátulját, levegővel kifújtam és most a monitor nem kapcsol be. Bekapcsolás után megnyomom a BIOS-belépő gombot és hallom a BIOS pittyenését tehát elindul csak a monitor nem kapcsol be. Mit ronthattam el és hogyan hozzam helyre?

Figyelt kérdés
2019. dec. 20. 23:39
 1/5 A kérdező kommentje:

Pontosítok kicsit: az alját szedtem le, kicsit megemeltem, láttam hogy pár vezeték tartja tehát nem is tudtam teljesen leszedni. Sűrített levegővel aláfújtam, sok port kifújtam belőle, utána ugyanúgy visszacsavaroztam az alját és a monitor nem kapcsol be.

Rákötöttem egy normál plug-n-play monitorra a laptopot és ott mindent látok, de nyilván szeretném, hogy a saját monitorjával tudjam használni a laptopot.

Nem rángattam meg az alját mert tudom hogy érzékeny, tehát óvatosan kezeltem, de mégse jelenít meg semmit a laptop.

Maga a laptop egyébként kb 6-8 éves lehet, szüleimnek akartam adni és előtte kicsit kipofozni... rosszul sült el.

Szervizbe érdemes lehet esetleg elvitetni? Lehet hogy csak valami vezeték húzódott ki, vagy egy kis por rossz helyre került volna?

2019. dec. 20. 23:55
 2/5 grafno ***** válasza:
Www.laptop.hu. hetfön meg helyretudod hozni ezt az apro bakit
2019. dec. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 P.O.C. ***** válasza:
Ha ad képet külső monitorral. Nem lehet olyan nagy a baj. Lehet kimozdult a csatlakozója. YouTube -ra szinte minden típushoz töltenek fel videót, hogy kell szakszerűen szétszedni/összerakni.
2019. dec. 21. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hypno ***** válasza:

A keresési varázsszavak az előző tanácshoz.

"laptop pontos típusa + Disassembly and cleaning"

2019. dec. 21. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Erősen fújtál lehet, és ahogy írták, lehet kimozdult a csatlakozója...ha szerencséd van. Ezek a befújások nem igazán jók, akkor már inkább szívás a megfelelő rácsoknál, de a legjobb videó alapján szétszedni, és úgy tisztítani.


Egyre kell nagyon vigyázni, minden csavar helyét, típusát jegyezd meg szétszereléskor, akár egységenként-ahogy szétszereled-, egy kis lapra külön-külön tenni rajzzal!!! Vagy kis tálkákba tenni az egységek csavarjait. De alkoholos filccel nyugodtan rátehetsz jeleket, a műanyagra, ahol nincs semmi . K-licsi, n-nagy...stb.


Ha nem ugyanazt a csavar tekered vissza, lehet baj.

De kellő odafigyeléssel megoldható. (akár fotókat is készíthetsz menet közben) Csak az első szétszerelés macerás.

2019. dec. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!