Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Most az egyik bios tönkrement...

Most az egyik bios tönkrement az alaplapon?

Figyelt kérdés

gigabyte h270 gaming 3 alaplap+legfrissebb bios

kb 3 hónapja lett benne processzor cserélve (i7 7700k)

Az auto 1.300v-os vcore beállítás miatt nagyon melegedett és levettem 1.170v-re teljesen stabilan működik a gép tőle. Hónapokig semmi baja nem volt.


Most az előbb viszont mikor bekapcsoltam ez a kép fogadott


[link]


Rámentem az első lehetőségre, be is kapcsolt gond nélkül a gép.

Újraindítottam és beléptem a biosba mondom megnézem mi a hiba és látom hogy vissza van állítva a vcore az alap 1.300v-re meg a ramnál az xmp profil is ki van kapcsolva.

Most akkor az egyik bios tönkrement vagy mi ez? Mert elvileg 2 van benne.



2019. dec. 23. 21:08
 1/6 anonim ***** válasza:

Az alaplapodon egy BIOS van, annak beállításait éred el. Ha a BIOS elromlott volna, az alaplapod nem lenne képes bebootolni, tehát ilyenről szó sincs.

Egyszerűen annyi történt, hogy visszatöltötted a BIOS eredeti beállításait, tehát amiket te utólag állítgattál rajta, azok törlődtek. Nem romlott el semmi, nem kell félned.

Esetleg arra gondolhattál, hogy a BIOS beállításairól az újabb alaplapokon már lehet mentést készíteni (általában 10-20-at), hogy például ilyen esetben vissza lehessen tölteni őket. De akkor sem ment tönkre semmi, és nem 2 van ebből se. :D

2019. dec. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy tönkrement? Egy szóval se írja. Másfelől ha menne az angol, ő ajánlja fel, hogy ráoptimalizál. Tehát te rányomtál, így visszaállította. Szó sincs bárminek a tönkremeneteléről.
2019. dec. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Pedig elvileg 2 bios van rajta, ezt az alaplap oldalán írják:

A GIGABYTE alaplapokon elérhető egy fő BIOS és egy Tartalék BIOS is, így az alaplap még akkor is működőképes marad, ha például rendszerünk BIOS-át egy gonosz kártevő tönkreteszi, félresikerül a tuning, leáll menet közben a frissítés, vagy akár hardveresen kisül belőle minden adat.


Azt hittem azért volt ez a failed mert az első biossal valami baj történt és a 2. lépett a helyébe. De lehet csak túlkomplikálom a dolgot.

2019. dec. 23. 21:19
 4/6 anonim ***** válasza:
Skylake és Kaby Lake esetén ez megszokott jelenség. Állítsd vissza ahogy neked jó, mentsd el a profilt, és ha előjön a hiba, akkor először állítsd alapállapotra a beállításokat, majd töltsd vissza a profilt. Én is ezt játszom majd 1 éve.
2019. dec. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg jelezné, ha tönkrement volna. Ne foglalkozz vele, állítsd be újra, és használd egészséggel.
2019. dec. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A DualBIOS inkább egy gyári visszaállítás plusz lépésekkel, az igazi dupla biosos alaplapoknál mások.

Ha a Bios verziód régebbi mint a legújabb akkor valóban életbe lépett a backup chip és alaphelyzetbe állította a fő chippet, de az nem ment tönkre.

2019. dec. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!