Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan formázzam a D: lemezem?

Hogyan formázzam a D: lemezem?

Figyelt kérdés

Szia! Szóval az a helyzet hogy én vettem egy DVD-R-t hogy majd arra rárakom a Windwos telepítőjét és majd telepítem vele a laptopomat. Rá is raktam a lemezre, de amikor a laptopot szerettem volna újrarakni, semmi nem történt mert nem találta. (be állítottam biosban arra hogy mindenhol a lemezt bootolja) És miután visszaraktam a lemezt a PC-be, azt írja hogy 0 bájt elérhető a 8GB-ból. Azért lett ez elösször is gond, mert ugye a windows az csak 4GB és nem értem hogy mitől van betelve. Nincs rajta semmi csak a windows telepítő. Szóval hogy a kérdésre térjek, hogyan formázzam le? Mert ha belemegyek a fájkezelőbe akkor látom ott a D: -t csak amikor rá megyek arra hogy formázás, akkor semmi nem történik. Mármint rá jobb klikkelek,formázás, és annyi van hogy a két doboz üres és nem enged rákattintani a formázás gombra.


Bocs ha nagyon rosszil fogalmazok vagy hasonló csak hajnali 3 óra van nekem



2019. dec. 30. 03:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A lemezre rákell írni, nem szimplán ráhúzni. Ezt egyszer teheted meg DVD-R vagy DVD+R lemezzel, ezért nem tudod formázni.
2019. dec. 30. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A telepítőt ISO-ban kell letölteni, majd lemezre írni, de nem simán, hanem egy olyan lehetőséggel, hogy: "CD-kép felírása". Itt elnavigálsz az ISO-hoz, azt megnyitva elindítod az írást. Ez biztos boot-olható lesz.

Honnan írtad rá a lemezedre a Windowst?

Egyszer írható lemezt, pedig ne lehet formázni. Újraírhatót is törölni lehet...

Amúgy induláskor, ha nyomogatod az F12 billentyűt, bejön egy lehetőség, hogy honnan szeretnél boot-olni, nem kell a BIOS-ban cicózni.


Egyszer írható: DVD-R. Újraírható lemez: DVD-RW...ezek a jelzések vannak ráírva.

Vagy, ha van 8GB-os pendrivod, arra is készíthetsz telepítőt, azt formázhatod. De nem írtad milyen Windows verziót akartál kiírni...7-8-10?

2019. dec. 30. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
#2 - Windwos 10-et szerettem volna rá telepíteni a régi gépremre, mert elvileg törölve van System32.
2019. dec. 30. 12:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Már nem haragudj, de nem te vagy, aki telepítéssel kapcsolatban mostanában sokat kérdez furcsákat...tizenvalahány meghajtó betűjel stb?


Ha igen, akkor szerintem kérj meg valakit, hogy segítsen. Hogyan tudtátok törölni "elvileg" a System32-őt, és miért...?

Ha egy ISO kiírása gond, akkor kéne segítség. Ne vedd zokon... :))

2019. dec. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem pendrivera rakd a windows telepitot.. DVD-t már 10 éve nem használnak.
2019. dec. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérj segítség cimbora...valami barátot.
2020. jan. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2020. jan. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!