Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az Asus és az AMD radeon...

Az Asus és az AMD radeon driver az ugyan az?

Figyelt kérdés
Mivel van egy Asus hd 7790 videokártyám, és az ahoz tartozó driver melyik is lehet? Asus vagy AMD radeon? Mivel felraktam az AMD radeon adrenalin videokártya drivert amit egyik ismerősöm mondott h azt használjam.., viszont az Asus honlapján megint más driver van.. Szóval melyik opcionálisabb? Ugyan az. A. 2 driver telepítő ? Vagy nyilván az Asus drivert telepítsem?

2019. dec. 30. 17:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Annyit hozzá tennék még, hogy az AMD adrenalin driver telepito bizonyos % nal mindig megall.
2019. dec. 30. 17:33
 2/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Az Asus csak egy márka, vezérlőt a kártyához az AMD tervezi. Így az onnan teltöltött driver univerzálisan mindegyikhez jó, amit azzal a GPU -val szerelnek, mint pl MSI, Sapphire, Gigabyte stb.


Általában egyébként ezen a gyártó semmit nem módosít, max egy egyéni felhasználó felülettel látja el, vagy exra tunning opciókat rak bele, de maga a driver ugyan az.

Viszint a gyáró csak véges ideig tölt fel egy adott terméhez drivert ha termék elévül már nem foglakozik vel tovább, így valószínű, hogy sokkal elavultabb drivert találsz a gyártó oldlaán, mint ami az AMD oldalán van.


Az hogy nem megy fel a legújabb driver, lehet szoftver hiba is, lehet hogy már sok szemét van a gépen az előző driverek maradványaiból. Ezért érdemes letakarítani a DDU -val més újra próbálkozni. De lehet hogy csak a Windows újratelepítése oldja meg a problémát.

2019. dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az asus nem csinál drivert, leszedi az amd honlapjáról és felrakja a sajátjára, esetleg berakja egy saját telepítőjébe. 18.9.3 az utolsó driver a kártyádhoz, azt rakd fel.
2019. dec. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Okes köszi a segítséget. Letoltom az Asus oldaláról azt kész. Gépet a mai nap raktam újra mivel a gta 5 elég szarul futott az az minimum felbontason is kB 20 fp.. Aki elég gáz. CPU athlon x2 370k, hd 7790 1gb, 8gb ram. Tudom a CPU nem a legjobb de akkor sem 20 fps el kellene futnia a gamenek, ezért úgy gondoltam h újra rakom és hátha mrgoldodik.
2019. dec. 30. 17:59
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Megnéztem most egy random Asus HD 7790 -est 2013 -as volt a legfrissebb driver hozzá, míg az AMD a mái napig támogatja a HD 7xxx sorozatot. Azért ez elég gáz az Asus -ra nézve.

Azért általában ezeken a drivereken szoktak csiszolgatni, optimalizálni 1-2 játékot stb, lehet nem fog csodát művelni, de én a helyedben törekednék rá, hogy a legújabb driver legyen fent.

2019. dec. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szántóvető ***** válasza:
az a kétmagos proci nagyon kevés.a gta-nak kell a 4 mag.fillérekért vannak használtan athlon x4-ek,erre kéne váltani.
2019. dec. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De minimumon sem? Elvileg kellene..

[link]

2019. dec. 30. 20:50
 8/8 anonim ***** válasza:
A minimum is 4 magos procit kér. Töltsd a videokártya drivert az AMD oldaláról, hagyd az Asust a retekbe.
2019. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!