Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » SOS! Help! Nemmegy a gép?

SOS! Help! Nemmegy a gép?

Figyelt kérdés
egy ideje halgatom h a gép nagyon bugot,főleg h videot játszotam le de ijenkor bele rugtam mindig 1et és aba hagyta.multkor is ezt csinálta belerugtam ,és kikapcsolt hirtelen ,és most nem lehet bekapcsolni csak sipol 1et se kép se hang. mi baja lehet? Segitsetek légyci!
2010. júl. 21. 05:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem aki így ide ír egy kérdést mint te ,és lábbal rugdossa a számítógépét annak fölösleges bármit is tanácsolni.
2010. júl. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az egyes számú javítási mód csak ideig-óráig működőképes. Valószinűleg a folyamatos rugdosástól valami érintkezési hiba lehet. Jó esetben csatlakozónál, rossz esetben valamelyik elektronikai alkatrész forrasztásánál. A sípolásból (hány hosszú hány rövid) lehet következtetni arra is, hogy az alaplapnak mi hiányzik. Általában a memória vagy a videokártya tud kicsúszni.

Csak szólok, hogy ha videonézegetés közben megrugdosod a gépet, akkor hamarosan várható egy HDD meghibásodás is. Ez esetben ennek kicsi a valószinűsége, amiatt nem sípolna. A gépben általában 3 ventillátor van, ami miatt zúghat: a tápegységben, a processzoron és a videokártyán. Ha ezeknek a hűtésését megpucolod, az még kevés lehet (ha már zúg is...), a ventillátorokat én időnként bezsírozom ha ilyenek, az segít. Legrosszabb esetben cserélni kell a ventillátort, egy normális boltban mindenhez van ilyen alkatrész.

2010. júl. 21. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Oberle Gábor ***** válasza:
Szerintem rúgdosd meg alaposan a gépet, hogy behorpadjon az oldala! :D Akkor lehet, hogy jobb lesz! De ha beszerzel egy kovácskalapácsot és teljes erőből ráütsz, még jobb lesz! :D :D
2010. júl. 21. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
most nemértem mért,volt hogy a tévén futot a kp akkor is óldalba vágtuk és aba hagyta.aszittem h kontakthiba vagy ijesmi.amugy 1 hosszut és 1rövidet sipol.de el viszem szervízbe holnap ot majd ,mgmondják h mibaja?
2010. júl. 21. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!