Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van még értelme ezt a gépet...

Van még értelme ezt a gépet fejleszteni? Vagy inkább már újat vegyek?

Figyelt kérdés

Régebben sokat játszottam gépen, aztán egy 2-3 évig suli meg érettségi miatt semmit, most megint kezdek vissza szokni rá.


Azért némelyik mai játéknál már beszaggat meg haldoklik a gép, nem mai darab.


Operációs rendszer: Microsoft Windows 7 Ultimate

CPU típusa:QuadCore Intel Core i5-4460, 3300 MHz

Alaplap neve: ASRock H81M-HDS

Memória: Kingston 9905403-143.A00G -- 8 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM

Videokártya: NVIDIA GeForce GTX 750 (2 GB)

Képernyő 1: Dell UltraSharp U2312HM (Digital)

Képernyő 2: Samsung SyncMaster S22D300

Lemezes meghajtó 1 : ATA Samsung SSD 860 SCSI Disk Device (232 GB) (Ezen van a rendszer)

Lemezes meghajtó: ATA ST500LM030-2E717 SCSI Disk Device (500 GB, 5400 RPM, SATA-III) (ezen a játékok)



Amikre most kéne a gép:

Resident Evil 2, A Plague Tale Innocence, Metro Exodus, WOW, COD, Fallout 4, meg pár régebbi Need For Speed, GTA San Anderas, GTA V...


Meg éri még ezt a gépet fejlesztgetni, vagy jobb lenne már újat venni?



2020. jan. 5. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem elég lenne egy erősebb videokártya. Ha úgy sem leszel elégedett a teljesítménnyel, berakod majd az új gépedbe.
2020. jan. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezzel az RX 580-al még kihúzod egy darabig.


[link]


Vagy


[link]

2020. jan. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Metro Exodus (Megjelenés: 2019. február 15) egy erős gépet igénylő játék. Kompromisszumok mellett még játszható.


https://www.youtube.com/watch?v=Kr7e8zL9FPo


https://www.youtube.com/watch?v=rnoGcoUWtWM

2020. jan. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%

A te pénzedről van szó..

Kibicként évente új csúcsgép vásárlását ajánlanám. (a 2019-sek is már elavultak :)

2020. jan. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Jaja elavultak. Persze persze :D
2020. jan. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gtx 1660ti mehet bele
2020. jan. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De mivel evente adnak ki erosebbet igy lenyegeben tok mindegy mikor veszed elobb utobb cserelned kell. Nem reg a r9-290x volt a meno most meg rx560 meg ki tudja micsodakat ajanl mindenki. Ez egy penznyelo gepezet
2020. jan. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért eléggé sok dolog lemaradt, ami befolyásolhatja a döntésedet. Ha van egy jó tápegység, egy neked megfelelő gépház, akkor nem kell teljesen cserélni, azért nem mindegy.


Meghajtókkal szerintem minden rendben, mondjuk lehet majd bővítened kell a nagy helyigényű játékok miatt a tárhelyet.


Ami szerintem kérdéses, egyrészt a videókártya. Egy sima 750 bizony eléggé nehézkesen vinné a mai játékokat, szerintem az előbb-utóbb cserére szorul. Elég jó áron lehet beszerezni használt, de jó teljesítményű videókártyákat.


Másrészt pedig a RAM. A 8 GB eléggé sok játékhoz éppen csak elég, de sok már megköveteli a 12 GB-ot, a rendszer által használt memóriáról nem is beszélve. A legnagyobb dilemma, hogy a Haswell (4. gen. Intel) processzorokhoz való alaplapokban még DDR3-as memóriák a kompatibilisek, azóta már jópár éve megjelentek a DDR4 memóriák. Kérdés, hogy megéri-e beszerezni 8 GB DDR3-as RAM-ot szinte egy DDR4-es áráért, miközben a következő esetleges generációváltáskor már garantáltan nem tudod használni és "kukázni" kell alaplappal, procival és ugye a memóriával? Mert szerintem két-max három évig még simán használható ez a processzor, de előbb-utóbb fejleszteni kell, de a 8 GB RAM eléggé határeset. DDR4-es RAM esetén pedig kukázni kell a procit, alaplapot, a 8 GB DDR3 RAM-ot, ezek pótlása pedig azért eléggé megdobja a költségeket.


Én azt javaslom, ha max középtávban gondolkodsz, akkor a videókártyát és +8 GB DDR3 memóriát szerzel be. De ezzel a processzorral szerintem maximum még két-három évig lehet számolni. Ha nem akarsz már DDR3 memóriára fejleszteni, hosszabb távban gondolkodsz akkor bizony a processzor az alaplappal együtt cserés.


És itt még nem vettem figyelembe a tápegységet (mert nincs írva), ha annó azon spórolás volt, akkor bizony az is lehet, hogy cserés.

2020. jan. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

30 körül tudsz venni már használtan RX 570-et ezzel még el lehet lenni egy darabig, esetleg kifogsz olcsón +8gb ram-ot a fent említett játékokkal elboldogul.

Esetleg ha cseréled is RX 570et meg lehet tartani, mellé dobsz egy ryzen 3 3100-ast 37 ropi, 8gb ddr4 11k, eladod az i5-öt és kész is vagy.

Gtx 750 ti kb 18-20k procid kb 15k a lap is max egy 8as.

2020. aug. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!