Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » PC rendelés szempontjából ez...

Dominik0627 kérdése:

PC rendelés szempontjából ez mennyire jó oldal?

Figyelt kérdés

Az Rhw.hu-n találtam egy gamer PC-t, amit gondolkodok hogy megvegyek, hónap végén v hónap elején, csak nem tudom mennyire jó oldal.. minden terméküknél a kiszállítás 1190ft de amit én néztem ott 91 ezer van írva.. Gondoltam csak elírás, rájuk írtam facen de meg se nézik.. Mennyire kamu/nem kamu oldal? Van valakinek tapasztalata?

Ez a config amit kinéztem, rendesen passzol egymáshoz? Úgyértem nincs olyan ami ütné a másikat? például nem kompatibilis,stb

Ez a link hozzá [link]



2020. jan. 8. 16:44
 1/6 hypno ***** válasza:
100%

Személyes tapasztalatom nincs velük, de maga a cég már ezer éve a piacon van. Soha nem ők voltak a csúcs, de már az is nagy dolog hogy léteznek, miközben egy csomó hasonló csapat már bezárt.

Mindazonáltal nem biztos hogy ők jutnának eszembe, ha valaki azt kérdezné, hogy honnan vásároljon.

2020. jan. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A config amit találtam, ár érték arányban ez a legjobb..180-190ért a ryzen 5 2600 proci és az rx 570 es kártyát nézem, mert a hasonló árban lévő vidikariktól azért jobb.. Ezt normálisan egy configban itt találtam meg, ezért is találtam jónak.. Csak azt írják a ram 3000 MhZ, viszont az alaplapot megnéztem egy oldalon ott 2900 meg 3200MHz támogat csak.. ezért is furcsáltam, és ezért kérdezem itt inkább, hogy ki mit gondol erről..
2020. jan. 8. 17:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát passz. Szerintem fut az 3000MHz-en egy XMP profillal, legalábbis eléggé valószínű.

Mindenesetre én kerülném ezt a gépet. Nem tudsz a RAM-ról semmit azon kívül, hogy van, holott számomra azért fontos lenne a pontos típus, illetve hogy DualChannel két modulos felállásról, vagy SingleChannel egymodulos felállásról van szó.

Engem a tápegység pontos típusa is érdekelne, mivel a az ilyen előre összerakott gépeknél előszeretettel spórolnak a tápon, amiből én nem kérnék. Azt már meg sem említem, hogy ide 650W bőven overkill, ami máris árulkodik a tápegység típusáról. Valami noname fos, ami 650W-os, márpedig kodegány és társaiból én nem kérnék a helyedben.

Nem ismert a videókártya pontos típusa sem. Ez sem elhanyagolható, ha később nem akarsz szenvedni a túlmelegedéssel, mert szar hűtéssel felszerelt mittudjamén milyen verziót kaptál.

A hozzá kérhető SSD 120GB-os verziója még úgy stimmel árban, de a 240GB-osat kicsit felülárazták a valódi piaci árhoz képest. Ez már csak így megy, egy-két ezer itt, egy-két ezer ott.

Ha mindenképp előre épített gépet szeretnél, akkor én inkább megkérnék egy ismerőst aki ért hozzá, vagy tájékozódnék a témakörben és DIY módon megcsinálnám magamnak. "A konfiguráció igény szerint alakítható, és bővithető!" - ha pedig minden kötél szakad, a belinkelt weboldalon erre a leírásrészletre hivatkozva kapásból kérném másik tápot, RAM-ot és videókártyát. Maradhatna az RX570, ezzel csak a zsákbamacskázást kerülnéd el. Ha tudod mit kérsz, nem ér meglepetés, viszont amíg ilyen ködösen beböfögnek valamit, hogy ez RX570, addig én nem lennék teljesen nyugodt. A RAM ugyenez, pláne hogy Ryzen-ről van szó, aminek nem teljesen mindegy a RAM típusa. Az alaplap meg so-so, kinek mi, van akit nem érdekel a csicsa, van akit meg igen. Akit nem érdekel, annak megfelelhet az alap csomagba foglalt lap is.

Azt vedd figyelembe, hogy módosítás kérése esetén a konfig ára emelkedhet, ezért én a helyedben elgondolkoznék az építésen. Annál olcsóbb módszert nem találsz.

2020. jan. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

Vagy esetleg innen a 190-199 ezer közt lévők jobbnak bizonyulnak?

2020. jan. 8. 22:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg a PCX-en a 190-199 ezer közt lévők, lehet jobbnak bizonyulnak.


[link]

2020. jan. 9. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az összes ilyen előre összerakott gép kuka. Hatalmas hibát követsz el, ha ezekről rendelsz.


Ajánlom a PCX-et, ott tényleg látod, mi kerül a gépedbe, és nem fogják megpakolni egy 4 ezer forintos táppal, ami 1 hónap múlva megsüti az alaplapod.

2020. jan. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!