Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A tápegység okozhat kárt a...

A tápegység okozhat kárt a számítógép további alkatrészeiben?

Figyelt kérdés
Vásároltam egy asztali számítógépet használtan minden alkatrésze 1 évnél fiatalabb megvannak a dobozai papírjai mindennek a tápegység adataira rákeresve viszont azt láttam, hogy 2013-ban forgalmazták utoljára ráadásul nagyon noname-nek tűnik (Rasurbo Basic Power BP-XXI 450/550) i5-6400 at kell vinnie és egy gtx 1050 ti videókártyát. Működni tökéletesen működik a gép terhelésre is annyit vettem észre mindössze, hogy minimális zaj hallatszik a tápból ettől függetlenül ki kell cseréljem a tápot mihamarabb? Okozhat valamilyen fajta kárt?

2020. jan. 12. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Alig találtam róla valami információt Szóval gyanús hogy noname ajtótámasz.

A leírt konfignak nem túl nagy a fogyasztása, de az olcsó tápok nem a védelemről híresek, így akár tönkre is vághatja a többi alkatrészt egy kis zárlat/túlfeszültség

2020. jan. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy megbízhatatlan tápegység a gépet összes alkatrészére vaszélyes, cseréld mihamarabb, amíg nem késő.
2020. jan. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mivel noname táp, ezért honnan tudjuk?
2020. jan. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én cserélném a biztonság kedvéért. Rendes, terheléses tesztet magam sem találtam, csak ezt a szösszenetet: [link]

Az mindenesetre rossz ómen, hogy annak idején mennyiért vesztegették. Plusz lassan 10 éves típus, és ezek az alsó kategóriás modellek elég rosszul öregszenek. Ki tudja, milyen állapotban lehetnek a kondik stb.

Ha a kártya nem igényel külön tápkábelt, egy 3-4 ezer forintos hardveraprós FSP táp is jobb lenne a gépnek szvsz, mint ez.

2020. jan. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Le fogom cserélni. Kell a videó kártyának külön tápellátás és arra is gondolni kell hogyha majd szeretnék új kártyát mert az 1050 ti nembiztos hogy túl sokáig használható lesz akkor legyen az új kártyának is áram. Tudtok ajánlani valami normálisabb tápot ennek fényében?
2020. jan. 12. 20:05
 6/7 A kérdező kommentje:
Cooler master mwe white 500w Ezt néztem ki jó lesz?
2020. jan. 13. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha újonnan nézelődsz, igen olcsón ezt ajánlom: [link]


Kicsivel többért ezeket:

[link]


[link]


[link]

2020. jan. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!