Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sokan azért tesznek kisebb...

Sokan azért tesznek kisebb tápot a gépbe, hogy kevesebb áramot fogyasszon?

Figyelt kérdés

Igaz egyáltalán, hogy a nagyobb táp többet fogyaszt? Mert ezt sok helyen cáfolják. Én gépemben egy 750W Gold táp van és nem érzem kiugrón a havi villanyszámlán.


Sokan leakartak beszélni a 750W tápról, hogy minek az, túl nagy, felesleges, stb, de olyan csendesen üzemel még nagyobb géphasználat mellett is, hogy majd elalélok tőle. 50% kihasználtaág alatt be se kapcsol a ventije, így van egy full csendes tápom. Engem nagyon zavar amikor egy táp hangosan zúg a gépben. De amikor egy kis táp majdnem teljes kihasználtsággal megy annak van hangja rendesen, és a tápnak se egészséges, sokat rövidít is az élettartamán ha túl van hajtva.


A lényeg, hogy én inkább a nagyobb tápban hiszek, mert abból még sosem volt gond, hogy ha a kelleténél nagyobb táp van a gépben, de fordítva már annál inkább.



2019. dec. 17. 21:01
 1/10 hypno ***** válasza:
89%

Nyilván mindenkit más motivál.


Például azonos szériából a különböző teljesítményű darabok vételára akár a fele-duplája is lehet. Van aki úgy okoskodik, hogy minek adna ki kétszer annyit egy olyan darabért, amire nincs és várhatóan nem is lesz szüksége.


Hogy te miben hiszel, az meg a te dolgod.

2019. dec. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Igen, egy túlzottan túlméretezett táp többet fogyaszt.

A tápok többségénél ugyanis a legmagasabb hatásfokot 50%-os terhelésnél éri el. Nagyobb terhelésnél a hatásfok laposabban, kisebb terhelésnél - például az említett túlméretezés esetében - meg meredekebben esik:

[link]


2. Egy nagyobb terhelhetőségű, de alacsonyabb minőségi kategóriájú táp drágább, mint a kisebb terhelhetőségű de magasabb minőségi kategóriájú.


Példának okáért - vegyük a Be Quiet! System Power 9 belépő szintű tápszériát:

* 400 W - 15053 Ft

* 500 W - 18035 Ft

* 600 W - 21345 Ft

* 700 W - 23990 Ft


De lássuk az eggyel magasabb kategóriájú Pure Power 11 szériát:

* 400 W - 19403 Ft

* 500 W - 22990 Ft

2019. dec. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A probléma akkor van ha nagyon jó van centizve a táp vagy ha nagyon túl méretezett. Mivel egy táp 50% terhelésen a leggazdaságosabb az se jó ha közel 100% on dolgozik de még többet pazarol ha csak olyan 10% on.
2019. dec. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ma már nem érdemes 1kW nál kisebb tápot választani, de inkább 2kW legyen.. Pénz nem számít - felkiáltással megyek a boltba... ;)
2019. dec. 17. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ami nem nagyon esett le neked az az, hogy a konfigurációd elméleti maximumát soha nem fogod elérni. Tehát ha a konfigurációd maximális összteljesítménye 300W, akkor a tipikus fogyasztása terhelés alatt 200W körül lesz, egyébként pedig bőven 100W alatt. Ehhez te veszel egy 750W tápegységet, és akkor a gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy 30% körül megáll a történet, az esetek többségében pedig 10% lesz.


Általánosságban úgy csinálják meg a tápegységszériákat, hogy a belsejük szinte egy az egyben megegyezik. Ennek az az oka, hogy a gyártás így a legolcsóbb. Leginkább csak a csatlakozókat cserélik ki és az ehhez szükséges elektronikát, egy 400W tápegység 400W teljesítményű gépbe semmivel se rosszabb, mint egy ugyanolyan szériájú 750W tápegység.


Ezzel szemben ahogy a #2 rávilágított, a 750W tápegység helyett vehetnél egy jobb minőségű 400W tápegységet.


A hatásfok meg nem tudom hogy jön ide, 50%-on 92% a hatásfok, 100%-on meg 91%, és hogy ezt elkerüld neked megér +10 ezer forintot?

2019. dec. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt is elfelejtettem leírni, hogy a group regulated designról már egy ideje áttért az ipar, és a különálló ágakat külön szabályozzák. Emiatt hiába veszel túlméretezett tápegységet, semmivel se lesz hosszabb az élettartama, mert az extra szabályzókondenzátorokat nem fogják kihasználni, mert nem csatlakoztatsz hozzá semmit.
2019. dec. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
#5 Azért egy elég baxó gamer gépem van azért. Nem egy átlag konfig. i7 8700K proci, 16GB RAM, RTX 2080 videókártya, ASUS gamer ROG alaplap.
2019. dec. 18. 08:13
 8/10 A kérdező kommentje:

Amúgy meg mit paráztok a villanyszámlán hisz van nekünk rezsicsökkentés..:D


Bocs, ezt nem hagyhattam ki.:)

2019. dec. 18. 08:15
 9/10 A kérdező kommentje:
Amúgy egy 300k feletti gépnél már hülyeség pont a tápon spórolni. Egy nagyobb táp max egy tizessel kerül többe,a min szerintem butaság spórolni. Ha valaki kifizet több százezret egy videókáryáért, és 100K-nál többet egy prociért, azt már nehogy az a plusz 10-15 ezer vágja a falhoz.:) Ezt általánosságban mondom, amúgy a PCX-nél is általában a nagyobb tápokat szokták ajánlani, mert hosszútávon nagyon megtérül ha egy gépbővítéskor nem kell új tápot venni. És szerintem igazuk van.
2019. dec. 18. 08:19
 10/10 anonim ***** válasza:

Most ellentmondtál magadnak, mert most vagy az van, hogy 750W tápegység kell a gépednek (mert csak így halk, csak így biztonságos blabla) VAGY 750W tápegység nem kell, de csak azért vetted, hogy tudd bővíteni később. Nincs olyan, hogy mindkettő. Ha csak így dobálod az érveket mindkét irányba, ez csak azt bizonyítja, hogy lövésed sincs az egészről és csak próbálod utólag igazolni, hogy miért vettél 750W tápegységet.


Ha nem húzod, akkor a 400W-t se éri el soha a konfigurációd összfogyasztása. Csak kidobsz 15 ezret az ablakon, akkor is, ha 300 ezres gépről van szó.


Már egy jó ideje a mobilpiac a húzóágazat, és a gyártók az energiahatékonyságra törekednek. A videokártyák évről-évre kisebb fogyasztásúak, már az SLI/CF-t se támogatják normálisan a játékok. Tehát hiába veszel 1200W-t tápegységet, hogy "hátha majd egyszer valamikor esetleg talán szükség lesz rá", mert nem lesz. Tele van a hardverapró ilyen konfigurációkkal, ebből is látszik, hogy nem nagyon van koncepciótok, egyáltalán nincs tervetek a jövőre nézve, csak olyan "hátha" alapon vásároltok. Meg amúgy is jó érzés szórni a pénzt felesleges dolgokra.

2019. dec. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!