Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes lenne-e lecserélni...

Érdemes lenne-e lecserélni egy intel i5 4690k processzort vagy még ki lehet húzni pár évet vele?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezd kiöregedni a gépem, (Már kb 6 éve rakattam össze) és gondolkozok egy két alkatrész cseréjén, mert egyre több az olyan játék ami nem úgy fut, ahogyan szeretném. Tudom hogy a gépemben a leggyengébb láncszem a vga (asus geforce gtx960 4gb) és a ram (kingston 8gb 2600 Mhz), szóval ezeket mindenkepp cserélném. De mivel annyira nem vagyok otthon a témában, ezért abban bizonytalan vagyok, hogy a processzoromat (intel i5 4690k) megérné-e lecserélni, mert úgy érzem nem az fogyott el. Mire elég ma egy ilyen processzor? Ha vennék egy elég izmos vga-t es több ramot, akkor ez a proci meddig lenne még elég? (a cél a mai játékok fullon való futtatása lenne) Illetve ha cserélném, például egy AMD Ryzen 5 3600 mekkora előrelépés lenne?
2020. jan. 14. 22:55
 1/6 anonim ***** válasza:
A ryzen 5 3600 elég erős! Nagy előre lépés lenne.
2020. jan. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

ha sok pénzed van, mehet az alaplap+proci+vga+ram csere.


ha nincs túl sok, akkor csak egy erősebb vga és +8gb ram, és még 1-2 évig kihúzod

2020. jan. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Veszel egy erősebb videókártyát és meglátod, hogy kell a platformot is cserélned.


Szerintem csak multik fogják meg azt a cpu-t.

2020. jan. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindenképp egy erősebb videókártya kellene. Pl: gtx1660ti
2020. jan. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pont az 1660Ti-vel szemezgetek.... Köszi a válaszokat!
2020. jan. 17. 14:51
 6/6 anonim ***** válasza:
A gtx 1660 megéri!
2020. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!